Rajdy  »  Dakar 2010 - Al Attiyah wygrywa przed dniem przerwy
Nasser Al-Attiyah

Dakar 2010 - Al Attiyah wygrywa przed dniem przerwy

2010-01-08 - Ł. Łuniewski     Tagi: Wyniki, Hołowczyc, Rajd Dakar, Sainz, 4x4, Al-Attiyah
Przed dniem przerwy, Nasser Al Attiyah najszybciej pokonał najdłuższy odcinek specjalny Rajdu Dakar prowadzący z Iquique do Antofagasty.
Katarczyk o ponad trzy minuty wyprzedził Stephana Peterhansela w BMW X3 CC. Kolejne pozycje zajęli zespołowi koledzy Al Attiyah: Carlos Sainz (+4:21) i Mark Miller (+8:40:).

Jestem bardzo zadowolony. To był długi i ciężki dzień. Na 150 kilometrze dogoniłem Carlosa i w drugiej części odcinka zaryzykowałem wyprzedzając go. Bardzo się cieszę z wygranej na najdłuższym odcinku w tym roku. Moim celem jest tylko atak. Jutro mamy dzień przerwy, ale ósmy etap zapowiada się na bardzo trudny
- mówi Nasser Al Attiyah. Krzysztof Hołowczyc zanotował ósmy czas i w klasyfikacji generalnej wyprzedził Carlosa Sousę. Niestety szybsi od Polaka okazali się Stephan Peterhansel oraz Guerlain Chicherit, co ostatecznie zaowocowało spadkiem na szóste miejsce w generalce.