Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  WRC: Kierowcy krytykują nową trasę Rajdu Niemiec
Rajd Niemiec

WRC: Kierowcy krytykują nową trasę Rajdu Niemiec

2017-08-18 - G. Filiks     Tagi: WRC, Rajd Niemiec
Załogi WRC spodziewają się nudy na nowych fragmentach trasy Rajdu Niemiec.

W tym roku przeniesioną bazę i park serwisowy imprezy u naszego zachodniego sąsiada z Trewiru na brzeg jeziora Bostalsee. Pociągnęło to za sobą zmiany w oesach, które nie przypadły do gustu zawodnikom.
Rajd NiemiecRajd Niemiec
Krytykowane są głównie odcinki na lokalnych, wiejskich drogach, które zostaną rozegrane pod koniec rajdu.

Chcący zachować anonimowość jeden z czołowych kierowców powiedział portalowi Motorsport.com: „Nie rozumiem tych rajdów. Zmienili chały charakter tej imprezy".
Rajd NiemiecRajd Niemiec
„Wcześniej to był naprawdę jeden z wielkich rajdów, ale teraz jest naprawdę nudny. Po prostu będziemy jechać cały czas prosto, prosto, a potem pokonamy prawie prosty zakręt. Jaki to ma sens? Dla mnie to dosyć monotonne".

Sebastian Marshall - pilot Haydena Paddona - tłumaczył: „W piątek mamy winnice. Można je kochać lub nienawidzić, ale mają prawdziwy charakter. Sobota to oczywiście Panzerplatte i wszyscy wiemy, jak ogromne to wyzwanie".
„Ale reszta sobotnich oesów i niedzielne są dość szybkie; bez wątpienia będzie ciężko zyskać na nich dużo czasu. Różnice może robić samochód, mocny silnik i naprawdę dobra praca aerodynamiki (...)".


Craig Breen dodał: „Można uczciwie powiedzieć, że tym razem nie mamy do czynienia z najlepszą trasą. Gdy tylko opuścimy winnice oraz poligon wojskowy Baumholder i udamy się na wiejskie drogi, już nie będzie tak ciekawie - rajd stracił wiele ze swojego charakteru".
Rajd NiemiecRajd NiemiecDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

WRC: Kierowcy krytykują nową trasę Rajdu Niemiec