Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Rajd Monte Carlo: Ogier jedzie po zwycięstwo

Rajd Monte Carlo: Ogier jedzie po zwycięstwo

2016-01-24 - P. Krupka     Tagi: WRC, Rajd Monte Carlo
Sebastien Ogier jest coraz bliższy pierwszego w tym roku triumfu w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Francuz był co prawda dopiero siódmy na ostatnim sobotnim oesie, ale było to spowodowane doborem ogumienia, innym niż zwycięzcy oesowi. Na pierwszej porannej niedzielnej próbie Ogier był już najlepszy.
OS13 - Sisteron - Thoard (Długość OS: 36.60 km): Po raz kolejny zaskoczył Hyundai, podwójnie wygrywając oes. Thierry Neuville o 5.2s pokonał Daniego Sordo, a trzeci był Andreas Mikkelsen (+17.6s). Na kolejnych pozycjach znaleźli się Stephane Lefebvre, przed Haydenem Paddonem i Madsem Ostbergiem. Siódmy Ogier stracił 35 sekund.
Po wycofaniu się Krisa Meeke i Jari-Mattiego Latvali, na trzecie miejsce wskoczył Neuville, a na czwarte Ostberg.

OS14 - Col De L'Orme - St Laurent 1 (Długość OS: 12.07 km): Ogier straty powetował sobie bardzo szybko. Na OS14 wygrał, pokonując Sordo o zaledwie 0.7s, a Neuville'a o 1.6s. Czwarte miejsce zajął Mikkelsen, a piąty był Lefebvre.
Sordo w generalce wyprzedził Otta Tanaka, w walce o szóstą pozycję. Liderem WRC-2 pozostał Elfyn Evans, a za nim Armin Kremer oraz Esapekka Lappi.