Rajdy  »  Mistrzostwa Polski  »  Aktualności  »  RSMP: Za dwa dni rusza mocno obsadzony Rajd Rzeszowski
RSMP: Za dwa dni rusza mocno obsadzony Rajd Rzeszowski

RSMP: Za dwa dni rusza mocno obsadzony Rajd Rzeszowski

2018-08-08 - G. Filiks     Tagi: RSMP, Rajd Rzeszowski
Już w najbliższy piątek wystartuje Rajd Rzeszowski, piąta tegoroczna runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (RSMP). To również ostatnia asfaltowa eliminacja, a zarazem pierwsza podwójnie punktowana.

Impreza rozgrywana na trasach Podkarpacia straciła status eliminacji Rajdowych Mistrzostw Europy na Rzecz Rajdu Polski (który z kolei wypadł z kalendarza WRC), ale w akcji i tak zobaczymy parę zagranicznych nazwisk. Na czele z Nikołajem Griazinem, 20-letnim Rosjaninem mającym w dorobku jedno zwycięstwo w ERC. Kibice ujrzą także rosyjskiego lidera Mistrzostw Europy - Aleksieja Łukjaniuka. On jednak nie będzie startował. Przejedzie tylko odcinek medialny na ulicach Rzeszowa, jako gość specjalny rajdu. Samochód, który poprowadzi, to Toyota Yaris Proto.

Nie można nie wspomnieć też o startującym z rumuńską licencją Włochu Simone Tempestinim, który dosiądzie nieoglądanego jeszcze na polskich odcinkach specjalnych Fiata Abartha 124.

Rajd Rzeszowski jest w tym roku rundą RSMP, Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (HRSMP), Mistrzostw Strefy Europy Centralnej w Rajdach (CEZ) i Rajdowego Pucharu Europy (ERT).

W rajdzie wystartuje łącznie jedenaście samochodów klasy R5 oraz jeden RGT. Impreza jest mocno obsadzona.

Za sterami aut R5 pojawią się wspomniany wcześniej Griazin (Skoda Fabia R5), zdecydowany lidera klasyfikacji generalnej RSMP Jakub Brzeziński (Skoda Fabia R5), mistrz Polski z 2016 roku Grzegorz Grzyb (Skoda Fabia R5), mistrz Polski z 2015 roku Łukasz Habaj (Ford Fiesta R5), aktualny wicemistrz Polski i wicelider punktacji Tomasz Kasperczyk (Ford Fiesta R5), Mikołaj Marczyk (Skoda Fabia R5), Zbigniew Gabryś (Ford Fiesta R5), Jarosław Kołtun (Ford Fiesta R5), Łukasz Byśkiniewicz (Hyundai i20 R5), Dariusz Poloński (Ford Fiesta R5) oraz Czech Ondrej Bisaha (Ford Fiesta R5). Do rywalizacji przystąpi również mistrz Polski z 2014 roku Wojciech Chuchała. Jego broń to Subaru Impreza STi N15 z grupy Open N.

Zmagania odbędą się w piątek i sobotę (10-11 sierpnia). Na kierowców oraz ich pilotów czeka jedenaście oesów, w tym pięć zapętlonych. Łączna długość wszystkich prób to ponad 175 km.
Pierwszego dnia zawodnicy dwukrotnie przejadą odcinki Blizianka i Lubenia, plus superoes na ulicach Rzeszowa. Drugiego dwa razy zmierzą się z oesami Pstrągowa, Brzeziny i Zagorzyce.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

RSMP: Za dwa dni rusza mocno obsadzony Rajd Rzeszowski