Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Ogier największym zmartwieniem Latvali
Jari-Matti Latvala

Ogier największym zmartwieniem Latvali

2015-04-23 - P. Krupka     Tagi: Latvala, Rajd Argentyny, WRC
Jari-Matti Latvala - co nie powinno dziwić - wymienił Sebastiena Ogiera jako najgroźniejszego rywala w rozpoczynającym się właśnie Rajdzie Argentyny. Fin wygrał zeszłoroczną edycję, ale w tym roku w mistrzostwach świata wiedzie mu się dużo słabiej.

Ogier wygrał na razie wszystkie trzy rajdy i mimo, że będzie miał niekorzystną pozycję startową to na pewno będzie celował w kolejny triumf. Latvala z kolei po drugim miejscu w Monte Carlo zaliczył wpadki w Szwecji i Meksyku, stąd dopiero szóste miejsce w klasyfikacji generalnej. "Naprawdę czekam już na Rajd Argentyny. To rajd szutrowy, ale zupełnie inny niż Rajd Meksyku." - wyjaśnia Latvala.

"Musimy zaczekać i zobaczyć jak będzie. Sebastien Ogier jest w tej chwili bardzo mocny."

Fiński kierowca jest w dobrym nastroju, wiedząc, że Ogierowi na innym typie nawierzchni szutrowej będzie trudniej odnieść zwycięstwo.
Jari-Matti LatvalaJari-Matti Latvala
"Nawierzchnia w Argentynie jest dużo bardziej piaszczysta, nie tak ostra, i jest dużo większa przyczepność. Moim ulubionych oesem jest "El Condor", który w tym roku jest przejeżdżany jako Power Stage, tak jak rok temu. Wygrałem go wtedy." - zakończył wicemistrz świata.źródło: crash.net

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Ogier największym zmartwieniem Latvali