Rajdy  »  Loeb wystartuje w Rajdzie Dakar 2019
Loeb wystartuje w Rajdzie Dakar 2019

Loeb wystartuje w Rajdzie Dakar 2019

2018-10-31 - G. Filiks     Tagi: Peugeot, Rajdy Terenowe, Dakar, Loeb
Sebastien Loeb nie rezygnuje z Rajdu Dakar. Właśnie ogłosił, że weźmie udział w przyszłorocznej edycji morderczego maratonu.

Były 9-krotny mistrz świata WRC rywalizuje na bezdrożach Ameryki Południowej od 2016 roku. W każdym z trzech dotychczasowych startów był fabrycznym kierowcą Peugeota. Za każdym razem też prowadził, ale jeszcze nie udało mu się wygrać. W 2017 roku zajął 2. miejsce.
Loeb wystartuje w Rajdzie Dakar 2019Loeb wystartuje w Rajdzie Dakar 2019
Francuz przedtem sugerował, że w 2018 roku miał ostatnią szansę zwyciężyć - ponieważ dominujący Peugeot zakończył program startów w najważniejszym rajdzie terenowym świata.

Teraz jednak okazało się, iż 44-latek spróbuje powalczyć o triumf jeszcze raz - jako prywaciarz. Dosiądzie Peugeota wystawionego przez zespół PH Sport. Jego pilotem będzie oczywiście Daniel Elena.
Loeb wystartuje w Rajdzie Dakar 2019Loeb wystartuje w Rajdzie Dakar 2019
„W ciągu mojej kariery zawsze uchodziłem za faworyta. Podczas gdy oczywiście motywuje mnie wygrywanie, czerpanie przyjemności ze startów też jest ważne. Tak więc udział w Dakarze 2019 z Danielem, w roli prywaciarzy i outsiderów, to fantastyczne wyzwanie". - mówi Loeb, który w zeszłym tygodniu odniósł zwycięstwo w WRC, choć od sześciu lat nie jeździ tam na pełen etat.
„Jestem gotów spróbować: znajduję się w trochę podobnej sytuacji, jak podczas moich trzech występów w tegorocznym sezonie WRC, gdzie sukces bynajmniej nie był pewny. Różnica jest tylko taka, że tym razem jestem w prywatnym zespole, co oczywiście utrudnia zadanie".

Dodatkowo Loeb wystartuje ubiegłoroczną wersją Peugeota, ponieważ najnowsza nie spełnia wymógów aktualnego regulaminu. Aczkolwiek auto może mieć poprawiony silnik.
Loeb wystartuje w Rajdzie Dakar 2019Loeb wystartuje w Rajdzie Dakar 2019

„Ostatecznie nie mogę pojechać modelem 3008DKR Maxi z tego roku, na skutek najnowszych przepisów, dlatego wystartujemy samochodem o szerokości 2,2 metra używanym rok wcześniej. Może będzie miał parę małych ewolucji silnika, podobnych do tegorocznych".
- tłumaczył.

„Naturalnie w rajdzie wystartują też nowsze samochody, więc naprawdę nie wiemy, jak konkurencyjni będziemy. Ale jest wielu kierowców z szansami na zwycięstwo i miejmy nadzieję będę jednym z nich".
Loeb wystartuje w Rajdzie Dakar 2019Loeb wystartuje w Rajdzie Dakar 2019
Zespół PH Sport wystawił w ostatnim Dakarze wóz Peugeota z 2017 roku dla Khalida Al-Qassimiego. Emiratczyk zajął nim 6. miejsce.

Pozostali kierowcy, który startowali wspólnie z Loebem w fabrycznej ekipie Peugeota, przesiadają się do Mini.

Przypomnijmy, że Mini jeździ także nasz Kuba Przygoński - i uważa się za jednego z faworytów Dakaru 2019. Do rajdu pozostają już tylko nieco ponad dwa miesiące.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Loeb wystartuje w Rajdzie Dakar 2019