Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Loeb, Hirvonen i inni komentują przed Rajdem Szwedzkim
Sebastien Ogier

Loeb, Hirvonen i inni komentują przed Rajdem Szwedzkim

2010-02-06 - Ł. Łuniewski     Tagi: Raikkonen, Solberg, Latvala, Hirvonen, Loeb, Sordo, WRC, Zapowiedzi, Ogier, Rajd Szwedzki
Rajd Szwedzki otwierający sezon WRC 2010 startuje już w przyszły weekend, dlatego warto sprawdzić co przed sezonem mają do powiedzenia najlepsi zawodnicy mistrzostw.

Sebastien Loeb: Wakacje były całkiem fajne. Pomiędzy testami, odbieraniem nagród i działaniami promocyjnymi nie miałem czasu, by się nudzić. Cieszę się, że mogłem odpocząć, ale dwa dni testów w Szwecji ponownie mnie nakręciły. Nie mogę doczekać sie startu. W 2008 roku panowały inne warunki. Śnieg spadł na zamarznięty szuter, a brak plusowych temperatur przyczynił się do braku warstwy lodu. Czeka nas jazda po świeżym śniegu na zamarzniętym szutrze, co oznacza zmianę przyczepności. Będzie to przypominało rosyjską ruletkę. Zdecydowanie wolałbym grubszą warstwę lodu. Nie uważam się za faworyta. Finowie będą czuli się prawie jak w domu, więc celem jest utrzymanie samochodu między bandami. Mikko Hirvonen: Często brakowało mi odwagi, by podjąć decyzję w sprawie setupu lub pojechać agresywniej. To wiele mnie nauczyło i w tym roku nie będę się zastanawiał. Różnica między mną i mistrzem wyniosła jeden punkt, który przekłada się na drobne decyzje podczas rywalizacji. Te małe różnice decydują o zwycięstwie i porażce. Gdy masz odwagę, by wykorzystać szanse czujesz różnicę.
Szwecja jest fantastycznym rajdem na rozpoczęcie sezonu. Kierowca czuje się znacznie swobodniej niż na asfalcie, czy szutrze. Nie musi zachowywać idealnych linii jazdy. Szybciej pokonujesz zakręty wykorzystując śnieżne bandy. Jeśli lód będzie miękki, kolcowane opony maja niesamowitą przyczepność.
Dani Sordo: Start w Arctic Lapland Rally pozwolił zyskać pewność w takich warunkach. Choć nie miałem żadnych rywali, dobrze było wpaść w swój rytm. W odróżnieniu od testów gdzie znamy odcinek na pamięć, w rajdzie każdy oes to nowe wyzwanie i musiałem analizować zachowanie C4 WRC. Trasa przypominała Rajd Szwedzki, więc jestem pewny przed startem.

Jari-Matti Latvala: Kocham śnieg i mierzę w pierwszą trójkę. W tym roku jednak chcę ukończyć każdy rajd na wysokiej pozycji. Zamierzam pomóc Mikko w walce o tytuł.

Szwecja to moja ulubiona runda. Jest najbardziej widowiskowa. Myśląc o śniegu spodziewamy się śliskiej nawierzchni, jednak kolce zapewniają przyczepność lepszą niż na szutrowych drogach. Łatwiej jest jednak wypaść kończąc zmagania w śnieżnej bandzie, które zapewniają także bezpieczeństwo. Jadąc za szybko można oprzeć samochód o nią.

Petter Solberg: Wykonałem bardzo ciężka pracę. Przez dwa miesiące nie widziałem żony i syna, a wiele rozmów z Citroenem pozwoliło ustalić dobry plan. Zaliczymy cały sezon i liczę na walkę z chłopakami z fabryk. Dajcie mi parę dni snu i będę szczęśliwy do końca roku. Jestem gotowy do walki, w której wreszcie mam szanse. Może to mój ostatni rok startów, więc będę się starał jak mogę.

Sebastien Ogier: To mój debiut w Szwecji, ale ja przyzwyczaiłem sie do startowania w jakimś rajdzie po raz pierwszy. Mam nadzieję, że pokażemy na co nas stać w silnej stawce. Naszym celem przed startem sezonu jest dalszy progres.

Kimi Raikkonen: Wraz z Citroenem jesteśmy dobrze przygotowani do rajdu. Wszystkie pokonane kilometry pozwolą wystartować mi bez zmartwień. Wiem też, że czeka mnie jeszcze wiele nauki i zbieranie doświadczeń. Moim celem jest pojechanie tak szybko jak potrafię. Mój debiut w WRC to niezwykłe wyzwanie, jednak każdy kierowca w motorsporcie pracujący na pewnym poziomie ma podobny system pracy i wolę walki. Czuje, że jestem gotowy do startu.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Loeb, Hirvonen i inni komentują przed Rajdem Szwedzkim