Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Latvala kolejny raz bez punktów. Tym razem - awarie
Rajd Argentyny 2015

Latvala kolejny raz bez punktów. Tym razem - awarie

2015-04-29 - P. Krupka     Tagi: Latvala, Rajd Argentyny, WRC
Jari-Matti Latvala nie ukrywa ogromnego rozczarowania po oddaniu pewnego miejsca na podium w Rajdzie Argentyny. Polo R WRC należące do Fina zepsuło się na ostatnim etapie.

Fin w piątek stracił czas przez awarie przeniesienia napędu, ale i tak poradził sobie z tym i był bliski podium. Prawdopodobnie straty w generalce będą już nie do odrobienia w tym roku. Latvala nie punktował także w Meksyku i Szwecji. "To definitywnie nie był nasz weekend - mimo, że wydawało mi się, że jedziemy po pewne podium. El Condor to jeden z moich ulubionych oesów i miałem wielkie plany. Niestety już przed startem pojawiły się problemy z dostarczaniem paliwa." - powiedział Latvala.

"Próbowaliśmy to naprawić, ale wycofaliśmy się na cztery kilometry przed metą oesu. To duże rozczarowanie dla nas, zespołu i fanów."
Rajd Argentyny 2015Rajd Argentyny 2015
"Po trzech "zerach" w trzech ostatnich rajdach ponownie muszę zacząć zbierać punkty. Skupiam się teraz na Portugalii..."

Argentyna była fatalnym rajdem dla wszystkich kierowców Volkswagena. Sebastien Ogier zdobył tylko trzy punkty za wygranie Power Stage. Andreas Mikkelsen z kolei na tym samym Power Stage rozbił Polo R WRC, wcześniej mając problemy techniczne.
Jedyne co w tej sytuacji mógł zrobić szef VW to pogratulować zespołowi Citroena, który nagle wyrósł na najpoważniejszego rywala. Mads Ostberg został wiceliderem, mając 32 punkty straty do Ogiera.źródło: crash.net

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Latvala kolejny raz bez punktów. Tym razem - awarie