Rajdy  »  Kubica za miesiąc pogoni Bouffiera w mistrzostwach Francji
Kubica za miesiąc pogoni Bouffiera w mistrzostwach Francji

Kubica za miesiąc pogoni Bouffiera w mistrzostwach Francji

2010-10-26 - M. Zabolski     Tagi: Bouffier, Rallye du Var, Kubica
Po zakończeniu tegorocznego sezonu Formuły 1, Robert Kubica wystartuje w finałowej rundzie mistrzostw Francji, Rajdzie du Var. Będzie to drugi start Polaka w tych zawodach. Przed rokiem po problemach z hamulcami w Renault Clio R3 zajął dopiero 11. miejsce w klasie.
  
Nie wiadomo jeszcze jakim samochodem pojedzie kierowca Renault F1 Team. W tym roku, na trasach Włoch i Francji, Kubica jeździł Renault Clio S1600. Jednak na ten rajd zaplanowano oficjalną prezentację nowej rajdówki francuskiego producenta - Megane N4, którą ma pojechać, Emmanuel Guigou - mistrz Francji w grupie R. Nie można jeszcze wykluczyć także egzemplarza dla pierwszego Polaka w F1.
Sonda: Czy Robert Kubica otrzyma na Rajd du Var nowe Renault Megane RS N4?

8. runda francuskiego czempionatu (27-28 listopada) będzie także finałowym polem zmagań o mistrzostwo Francji dla trzykrotnego mistrza Polski, Bryana Bouffiera. Kierowca Peugeota 207 S2000 remisuje w punktacji z Cedricem Robertem, który dysponuje Peugeotem 307 WRC. Mimo mocniejszej rajdówki rywala, Bouffier pokonał go w ostatni weekend i do mistrzowskiej korony potrzebuje dojechać na podium. Rajd du Var będzie się składał z 11 odcinków specjalnych. Zawody przyciągają co roku specjalnych gości, ponieważ termin wypada zwykle po zakończeniu najważniejszych rozgrywek. W 2009 r. w imprezie w okolicach Sainte Maxime, pojechał Sebastien Loeb ze swoją żoną Severine, zdobywając pierwsze miejsce Citroenem C4 WRC.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Kubica za miesiąc pogoni Bouffiera w mistrzostwach Francji

Kubica za miesiąc pogoni Bouffiera w mistrzostwach Francji
Piotr60 2010-10-26 20:15
Zakładam sie o każde pieniądze że tu uda mu sie wygrać ........ bo chce