Rajdy  »  Rajd du Var: Kubica upokarza! Bouffier mistrzem Francji!
Rajd du Var 2010: Kubica upokarza! Bouffier mistrzem Francji!

Rajd du Var: Kubica upokarza! Bouffier mistrzem Francji!

2010-11-28 - M. Zabolski     Tagi: Bouffier, Rallye du Var, Robert, Kubica
Cedric Robert wygrał tegoroczny Rallye du Var, ale nie wystarczyło to kierowcy Peugeota 307 WRC do założenia mistrzowskiej korony we Francji. Po trzech latach triumfów w Polsce, Bryan Bouffier zdobył swój pierwszy tytuł mistrzowski w swoim kraju, dzięki zajęciu drugiego miejsca Peugeotem 207 Super 2000. Tytuł był już praktycznie pewny, gdy z wyników zniknął Brice Tirabassi w Subaru Imprezie WRC. - Od trzech dni czekam na tę metę. Przeżywam wielkie emocje. Byłem już mistrzem Polski, ale sentyment jest większy we własnym kraju - powiedział Bryan Bouffier.

Wszystkich zaskoczył dziś jednak Robert Kubica. Polak podróżujący Renault Clio Super 1600 wygrał bardzo wyraźnie wszystkie trzy z niedzielnych oesów i o mały włos (dokładnie 8,9 sekundy) nie wskoczył na podium klasyfikacji generalnej przed Stephane’a Sarrazina. - Miałem naprawdę dużo frajdy! - mówił Robert Kubica. - Rok po moim pierwszym starcie w tym rajdzie, zrobiliśmy spore postępy. Wprowadziliśmy dużo zmian w opisie. Jestem naprawdę zadowolony z mojej jazdy - dodał.

Imponującego wyczynu udało się dokonać w przednionapędowym samochodzie przy padającym deszczu i w ciemnościach na pierwszym odcinku, gdzie część kierowców jechała już w oświetlonych warunkach. Ponadto Robert osiągnął najlepsze czasy na dwóch najdłuższych (ponad 30-kilometrowych) odcinkach.
Kubica startował dziś jako drugi za Sebastianem Ogierem w Citroenie DS3 R3, który ostatecznie uplasował się za nim na 5. pozycji. Fabryczny kierowca Citroena zwyciężył rywalizację w grupie R z mistrzem tej kategorii, Emmanuelem Guigou, który przebił oponę w swoim Renault Clio R3 Maxi. Holender, Kevin Abbring zajmując 8. miejsce zapewnił sobie Clio R3 European Trophy.