Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Hirvonen liczy na łut szczęścia. Sordo chce powtórki dyspozycji z Portugalii
Citroen - Rajd Portugalii 2013

Hirvonen liczy na łut szczęścia. Sordo chce powtórki dyspozycji z Portugalii

2013-05-29 - P. Krupka     Tagi: Hirvonen, Sordo, Rajd Akropolu, WRC
Mikko Hirvonen ma nadzieję, że w Rajdzie Akropolu szczęście będzie po jego stronie. Fiński kierowca Citroena jak na razie nie wygrał w tym roku żadnego rajdu, był za to drugi na szutrach Portugalii i Meksyku. Nie miał jednak na tyle siły, by powstrzymać zwycięskiego Sebastiena Ogiera z Volkswagena. Sezon wciąż znajduje się jeszcze we wczesnej fazie, ale przewaga lidera z VW wynosi aż 65 punktów. Hirvonen - o ile marzy jeszcze o odrobieniu strat - musi to zacząć robić już w Grecji. "Cały czas pracujemy z zespołem, by poprawić samochód. Niedawno ukończyliśmy krótką sesję testową, gdy tylko przybyliśmy do Grecji." - powiedział fiński kierowca tuż przed szóstą tegoroczną rundą. "Mam nadzieję, że tym razem szczęście będzie po naszej stronie i będziemy w stanie zagwarantować kolejne zwycięstwo dla Citroena."
Citroen - Rajd Portugalii 2013Citroen - Rajd Portugalii 2013
"Nawierzchnia drogi z odcinka na odcinek może się kompletnie zmieniać. Czasem droga jest gładka a zakręty płynne, a czasami najeżona jest kamieniami i pełna dziur. Niezawodność samochodu i wytrzymałość ogumienia są ważne, bo niemal cały czas jedziemy z gazem w podłodzie. Niezawodność naprawdę ma tutaj wielkie znaczenie." - zakończył Hirvonen, który wygrałw Grecji w 2009 roku, a poza tym cztery razy stawał na podium.
W dwóch ostatnich latach nie było w Grecji Daniego Sordo. Będzie więc musiał poznać kilka nowych dla siebie odcinków. "Naprawdę lubię ten rajd, mimo że zwykle nie odnosiłem sukcesów." - powiedział Hiszpan, który w tym rajdzie wraca do głównego zespołu Citroena, zastępując w nim Sebastiena Loeba. "Trzeba mieć trochę szczęścia, ale kluczowe jest zachowanie dobrego stanu opon na każdej pętli i oczywiście unikanie przebicia. Mówiąc ogólnie, droga zapewnia duży poziom przyczepności."
Citroen - Rajd Portugalii 2013Citroen - Rajd Portugalii 2013
"Takie warunki preferuję i mam nadzieję, że odkryję w sobie te same osiągi, jakie miałem w Portugalii." - zakończył drugi z kierowców Citroena, który wciąż walczy o pierwsze w karierze zwycięstwo w WRC. Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Hirvonen liczy na łut szczęścia. Sordo chce powtórki dyspozycji z Portugalii