Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  WRC: Neuville i Ostberg zwycięzcami pierwszego oesu Rajdu Portugalii
WRC: Neuville i Ostberg zwycięzcami pierwszego oesu Rajdu Portugalii

2017-05-18 - G. Filiks     Tagi: Wyniki, Ostberg, Neuville, Hyundai, WRC, Rajd Portugalii, Ford Fiesta
Thierry Neuville i Mads Ostberg wspólnie wygrali 3,36-kilometrowy superoes, który rozpoczął czwartkowego wieczoru Rajd Portugalii, szóstą tegoroczną rundę Rajdowych Mistrzostw Świata.

Najlepszy w dwóch poprzednich rajdach zawodnik Hyundaia oraz przechodzący na opony DMACK kierowca Forda Fiesty WRC wyprzedzili o 0,1 sekundy najbliższego rywala. Był nim zespołowy partner tego pierwszego, jadący z nowym pilotem Hayden Paddon.
Bezpośrednio za oesowym podium uplasował się kolejny kierowca Fiesty - Elfyn Evans.

Piąte miejsce zajął trzeci reprezentant Hyundaia, najszybszy na odcinku testowym Dani Sordo.

Szósta pozycja przypadła następnemu zawodnikowi startującemu Fiestą, liderowi klasyfikacji generalnej i obrońcy mistrzowskiego tytułu Sebastienowi Ogierowi.

Na siódmej sklasyfikowano ex aequo asa Toyoty i wicelidera tabeli łącznej sezonu Jari-Matti Latvalę oraz najszybszego z kierowców Citroena, Stephane Lefebvre'a.
Dziewiąty był drugi zawodnik Toyoty - Juho Hanninen. Dziesiątą pozycję zajęli razem zespołowi koledzy Lefebvre'a - Craig Breen oraz Kris Meeke.

Debiutujący w WRC trzeci kierowca Toyoty - Esapekka Lappi zajął 13. miejsce, okazując się wolniejszy od Neuville'a i Ostberga o 5,4 sekundy. Aktualny mistrz WRC-2 został sklasyfikowany bezpośrednio za drugim obok Ogiera kierowcą M-Sportu, Ott Tanakiem.

Czwarty reprezentant Citroena, zaliczający pierwszy start modelem C3 WRC Khalid Al-Qassimi uzyskał 19. czas.

Nie powiodło się Hubertowi Ptaszkowi, który uszkodził dwa koła w swojej Skodzie Fabii R5. Nasz drugi zawodnik w WRC-2 - Łukasz Pieniążek stracił 7,8 sekundy do najszybszego Andreasa Mikkelsena i jest 15. na 19. klasyfikowanych kierowców.

Tymczasem Jakub Brzeziński wygrał w WRC-3, pokonując czterech rywali.
Rajdowe Mistrzostwa Świata - sezon 2017 - Rajd Portugalii - klasyfikacja generalna po 1 z 19 odcinków specjalnych (TOP 10 + Polacy)