Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  WRC: Citroen nie chce dłużej Loeba na pojedyncze rajdy
WRC: Citroen nie chce dłużej Loeba na pojedyncze rajdy

WRC: Citroen nie chce dłużej Loeba na pojedyncze rajdy

2018-05-17 - G. Filiks     Tagi: Loeb, WRC, Citroen
Program startów Sebastiena Loeba w pojedynczych rajdach WRC nie będzie kontynuowany w 2019 roku, dał do zrozumienia nowy szef zespołu Citroena - Pierre Budar. Francuz jest skłonny przedłużyć współpracę swojego teamu z utytułowanym rodakiem tylko jeśli ten zdecyduje się na pełnoetatowy powrót.

Loeb wrócił w sezonie 2018 na trzy imprezy - Rajd Meksyku, Rajd Francji (Korsyki) i Rajd Hiszpanii (Katalonii). Dwie ma już za sobą. Ostatni występ zaliczy w październiku. Pomimo, że zakończył regularne starty pięć i pół roku temu, były dziewięciokrotny mistrz świata okazał się być nadal wystarczająco szybki, aby walczyć o zwycięstwa. Choć ani w Meksyku ani we Francji nie osiągnął dobrego wyniku. Podczas pierwszego rajdu pogrążył go kapeć, podczas drugiego wypadek.

Citroen pod rządami Budara chce Loeba na przyszłość na stałe, albo wcale.

„Coś, czego nie chcę powielać, to wystawianie go tylko w jednym rajdzie".
- mówi portalowi Motorsport.com. „Zakończył udział w rajdach z jakiegoś powodu, więc nie wiem, jak możemy znowu z nim jeździć mając świadomość, że zaprzestał startów z jakichś powodów - nudziło go to, czy nie wiem". „To dobry pomysł mieć Seba na cały sezon, ale nie uważam, by było korzystne wystawianie pewnych kierowców w wybranych rajdach, ponieważ musimy zbudować stałą organizację". - dodaje.

Loeb w wywiadach powtarza, że nie planuje powrotu na pełen etat. W tej chwili jest skoncentrowany na jeździe dla Peugeota w Rallycrossowych Mistrzostwach Świata, w których ostatnio odniósł drugie zwycięstwo w karierze i awansował na fotel wicelidera klasyfikacji generalnej sezonu.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Xenon Racer - zwiastun z Dubajem i Szanghajem


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

WRC: Citroen nie chce dłużej Loeba na pojedyncze rajdy