Rajdy  »  Rajdowy Puchar Polski  »  Aktualności  »  Treningowa "Cieszynka" z nowym pilotem
Aleks Zawada

Treningowa "Cieszynka" z nowym pilotem

2013-11-15 - P. Krupka     Tagi: RPP, Zawada, Rajd Cieszyńska Barbórka
Choć sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski dobiegł już końca, zespół MSZ Racing nie zakończył jeszcze tegorocznych startów w rajdach samochodowych. Kolejnym wyzwaniem będzie 39. edycja Rajdu Cieszyńska Barbórka, czyli ostatnia runda Rajdowego Pucharu Polski. Aleks Zawada wystartuje w niej z nowym pilotem, startującym do tej pory w Wielkiej Brytanii, Jamesem Morganem.
Aleks ZawadaAleks Zawada
Aleks Zawada: Znamy się już dłuższy czas z Jamesem, dlatego postanowiliśmy spróbować pojechać treningowo Cieszyńską Barbórkę. Impreza z pewnością nie należy do łatwych, a najlepsza w niej jest nieprzewidywalna pogoda i trudne, wąskie odcinki specjalne. Startujemy w klasie „Gość”, która podczas tego rajdu jest wyjątkowo dobrze obsadzona - co nas bardzo cieszy! Przy okazji pozdrawiam i zapraszam wszystkich kibiców do dopingowania. Dziękuję także firmie JX Nippon Company, znanej z marki olejów ENEOS, nr 1 w Japonii, naszemu głównemu partnerowi. JX Nippon Company to największy koncern rafineryjny w Azji i w Japonii, ale także jedna z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie na świecie firm.
 
James Morgan mimo równie młodego wieku, jest już czterokrotnym Mistrzem Wielkiej Brytanii. W roku 2011 i 2012 sięgał po koronę w MSA British Tarmac Championship w klasyfikacji generalnej, pilotował wtedy Damiana Cole w Fordzie Focusie WRC. James Morgan  ma już na swoim koncie starty w wielu międzynarodowych rajdach, jednak w Polsce będzie po raz pierwszy.
 
- Jestem naprawdę bardzo podekscytowany przyjazdem do Polski i tym, że będę mógł rywalizować w swoim pierwszym rajdzie na terenie tego kraju - wypowiada się James Morgan. - Studiuję on-boardy ze środka auta Aleksa i jeśli pogoda będzie dla nas łaskawa, mam nadzieję na osiągnięcie dobrego wyniku. To będzie mój drugi rajd w Renault Clio R3 - pierwszy raz startowałem w tej rajdówce podczas Rajdu Irlandii 2011, rundy Intercontinental Rally Challenge.
 
Partnerami zespołu MSZ Racing są: JX Nippon Oil & Energy z marką olejów ENEOS: www.eneosoil.pl, Wydawnictwo Media Service Zawada, Miasto Radom, Modesto-Polska przedstawiciel profesjonalnych narzędzi USAG oraz Abaprim - fabryka reklamy. Serdecznie zapraszamy na naszą stronę internetową: www.mszracing.pl oraz konto w serwisie Facebook: www.fb.com/mszracing - dzięki częstej obecności możesz być na bieżąco z tym, co dzieje się w naszym zespole.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Cupra zapowiada nowy koncept


źródło: inf. prasowa

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Treningowa "Cieszynka" z nowym pilotem