Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Subhan Aksa liczy na dobry wynik w Nowej Zelandii
Subhan Aksa

Subhan Aksa liczy na dobry wynik w Nowej Zelandii

2012-06-08 - Ł. Łuniewski     Tagi: Rajd Nowej Zelandii, WRC, PWRC, Aksa
Drugi kierowca PWRC na trasach Rajdu Akropolu, Subhan Aksa, ma nadzieję, że rozpoczęcie współpracy z nowym pilotem, którym został Jeff Judd, zwiększy jego szanse na dobry wynik w trzecim starcie w Rajdzie Nowej Zelandii.

Judd, który pochodzi z Nowej Zelandii pierwszy raz zasiadł na prawy fotel rajdówki Indonezyjczyka w zeszłym miesiącu i w debiucie wywalczyli drugie miejsce w PWRC. Chciałem spróbować czegoś nowego. Jeff, który pochodzi z Nowej Zelandii da mi pewną przewagę. Na Rajdzie Akropolu mieliśmy wszystko. Uniknęliśmy problemów i mamy doskonały wynik. Mieliśmy bardzo dobry samochód. Mam nadzieję, że wywalczymy więcej punktów w kolejnych rajdach - mówił Aksa.

Indonezyjczyk zadebiutował na trasach WRC podczas Rajdu Nowej Zelandii 2007 i dotarł do mety na 40-tym miejscu. W 2008 roku po skorzystaniu z systemu SupeRally zakończył zmagania na na 31. pozycji.

źródło: wrc.com