Rajdy  »  IRC  »  Aktualności  »  Śmierć kibica na Rajdzie Barum! Zawody przerwane przed ostatnim odcinkiem
Rajd Barum

Śmierć kibica na Rajdzie Barum! Zawody przerwane przed ostatnim odcinkiem

2012-09-02 - J. Kruczek     Tagi: Rajd Barum, IRC, Hanninen, Kresta, Kostka

Tragedia na Rajdzie Barum zmusiła organizatorów do przerwania zawodów. Na 13 odcinku wypadł z trasy Kopacek prowadzący Subaru Imprezę. Niestety samochód uderzył w kibiców, a jeden z nich poniósł śmierć.

Wiadomość o wypadku doprowadziła najpierw do przerwania odcinka, a następnie do przedwczesnego zakończenia zawodów. Część załóg zdołała przejechać 14 odcinek specjalny i to prawdopodobnie one zadecydują o końcowej klasyfikacji rajdu. Ostatnim kierowcą, który przejechał metę 14 odcinka był Patrick Flodin i to jego czas został nadany pozostałym kierowcom dokonującym wolnego przejazdu.

Zwycięzcą tragicznego rajdu został Juho Hanninen, który wyprzedził na mecie Romana Krestę o 1:43.1. Trzecie miejsce ze stratą 1:51,8 zajął Tomas Kostka. Michał Sołowow na koniec wykręcił szósty czas i ostatecznie zameldował się na dziewiątym miejscu. Andreas Mikkelsen był najszybszy na 14 odcinku i ostatecznie został sklasyfikowany na 8 miejscu.