Rajdy  »  Imprezy amatorskie  »  Rallyland: Balcerek mistrzem
Rallyland: Balcerek bliżej tytułu

Rallyland: Balcerek mistrzem

2010-10-23 - M. Zabolski     Tagi: Rallyland
Waldemar Balcerek wygrał 7. rundę Rallyland WRC Puchar 2010, zapewniając sobie tytuł mistrzowski. Z ponad 11-sekundową przewagą pokonał Piotra Szwankowskiego. Za kierowcami Subaru Imprez, uplasował się Igor Bartołd w BMW 318. Wicelider Pucharu i najlepszy kierowca w kategorii 4-tej, mógł osiągnąć lepszy rezultat, ale kara 20 sekund zepchnęła go za Sieradzanina.

Niecałej sekundy do podium generalki zabrakło najlepszemu w klasie trzeciej, Włodzimierzowi Wesołkowi w Hondzie Civic, choć 4. miejsce uzyskał dzięki karze 20 sekund dla poprzedzającego go Piotra Korzeniewskiego w Subaru. W klasie drugiej, zdecydowane zwycięstwo odniósł Jakub Klatta, który wyprzedził drugiego, Michała Drzewieckiego o ponad 45 sekund (obaj Suzuki Swift). W rywalizacji Fiatów 126p w klasie pierwszej, najszybszy okazał się Łukasz Sosnowski. Drugą lokatę zajął jego główny konkurent, Mariusz Marksz o zaledwie 0,18 sekundy przed Rafałem Surdykiem.
Na byłym lotnisku w Debrznie stawiła się legenda polskich rajdów, Waldemar Doskocz, który był gościem specjalnym. Główna twarz przedsięwzięcia, Tomasz Kuchar przejechał się na czwartym odcinku rajdu, pokonując najszybszego tam Balcerka w Subaru o 7 sekund. Ostatni odcinek odwołano.

W generalce klasyfikacji rocznej, Balcerek umocnił się na prowadzeniu. Szwankowski w 7. rundzie zdobył więcej punktów od Bartołda, ale do żadnych zmian na podium nie doszło. Ostateczne rozstrzygnięcia zapadną podczas ósmej rundy, zaplanowanej na ostatni weekend listopada.