Rajdy  »  Rally Presov 2012 - Grzyb wygrywa rundę Mistrzostw Słowacji
Grzegorz Grzyb

Rally Presov 2012 - Grzyb wygrywa rundę Mistrzostw Słowacji

2012-04-14 - Ł. Łuniewski     Tagi: Wyniki, Grzegorz Grzyb, Rally Presov
Grzegorz Grzyb jadący Peugeotem 207 S2000 udanie rozpoczął walkę o tytuł Mistrza Słowacji w rajdach samochodowych i wygrał rywalizację na trasach Rally Presov.

Polak, który wygrał jeden z trzech rozegranych dzisiaj odcinków wykorzystał błąd Josefa Beresa, który odpadł z rywalizacji na ostatnim odcinku specjalnym. Drugie miejsce wywalczył Jaroslav Melicharek, a trzeci był Igor Drotar. Wojciech Chuchała dziś zanotował czwarty, trzeci i piąty czas, awansując na ósme miejsce w klasyfikacji generalnej. W klasyfikacji dnia kierowca Subaru wywalczył trzecie miejsce za Grzybem i Melicharkiem.

W klasie 6 najlepszy okazał się trzeci ze startujących Polaków, Tomasz Gryc, jadący Citroenem C2 R2 Max.

W klasyfikacji sezonu pierwszym liderem został Grzyb (55), który wyprzedza Melicharka (46), Drotara (36), Orsaka (34), Beresa Jr (30) i Chuchałę (29).