Rajdy  »  Rajdy terenowe: Przygoński drugi w Baja Aragon
Puchar Świata w rajdach terenowych

Rajdy terenowe: Przygoński drugi w Baja Aragon

Kuba Przygoński zajął minionego weekendu drugie miejsce w hiszpańskim Baja Aragon, siódmej eliminacji samochodowego Pucharu Świata w rajdach terenowych.

Polak startujący Mini John Cooper Works Rally przegrał pechowo z Władimirem Wasiliewem, który przesiadł się do Toyoty Hilux. Na drugim z czterech rozegranych odcinków specjalnych kierowca ORLEN Teamu przebił oponę na kamieniu. Jakby tego było mało, nie działał mu elektryczny klucz do zmiany kół. Wraz z belgijskim pilotem Tomem Colsoulem musiał odkręcać śruby ręcznie, w efekcie ukończył oes ze stratą ponad siedmiu minut. W tak krótkim rajdzie to bardzo dużo.

Przygoński spadł wtedy na szóste miejsce, ale wygrał następną próbę i awansował na czwartą pozycję. Na finałowym odcinku podskoczył o kolejne dwie lokaty. Do Wasiliewa zabrakło mu 52 sekund.

Tuż za podium rajd ukończył drugi Polak - Aron Domżała, zespołowy kolega Wasiliewa.

Puchar Świata w rajdach terenowych - sezon 2018 - Baja Aragon - wyniki końcowe (TOP 10):
10. Gerard Subirats / Daniel Cámara (Toyota Hilux) +45m 31s
Choć nie zdołał triumfować, Przygoński cały czas pewnie kroczy po Puchar Świata. Na cztery rundy przed końcem sezonu prowadzi w klasyfikacji generalnej z przewagą 52 punktów nad Wasiliewem.

Domżała jest ósmy.

Puchar Świata w rajdach terenowych - sezon 2018 - klasyfikacja generalna kierowców po 7 z 11 rund (TOP 5 + Domżała):
1. Kuba Przygoński 237 pkt.

2. Władimir Wasiliew 185 pkt.
3. Martin Prokop 174 pkt.
4. Yazeed Al-Rajhi 60 pkt.
5. Yasir Seaidan 58 pkt.

8. Aron Domżała 36 pkt.

Kolejny rajd w pierwszej połowie sierpnia na Węgrzech. Z kolei na przełomie sierpnia i września Puchar Świata zawita do Polski.