Rajdy  »  Rajdy terenowe: Mistrz Polski zadebiutuje na Dakarze
Marcin Łukaszewski i Magdalena Duhanik-Persson

Rajdy terenowe: Mistrz Polski zadebiutuje na Dakarze

2018-03-26 - G. Filiks     Tagi: Rajdy Terenowe, Łukaszewski, Can-Am Maverick X3, Dakar
Mistrz Polski w rajdach terenowych Marcin Łukaszewski zadebiutuje w 2019 roku na Dakarze.

44-latek, startujący z Magdaleną Duhanik-Persson na prawym fotelu, spróbuje sił na bezdrożach Ameryki Południowej pojazdem SSV Can-Am Maverick X3 przygotowanym przez South Racing.

Tym samym autem, już w połowie kwietnia, Łukaszewski będzie rywalizował w Maroku, podczas Afriquia Merzouga Rally, zaliczanym do Dakar Series 5-dniowym rajdzie biegnącym po odcinkach dawnego Dakaru.
Marcin Łukaszewski i Magdalena Duhanik-PerssonSSV Can-Am Maverick X3
„Dakar był naszym celem od dłuższego czasu, ale zawsze powtarzałem, że nie ma dla mnie sensu start turystyczny. Teraz pojawiła się sportowa szansa, by rywalizować w kategorii aut Side by Side na wysokim poziomie i zdecydowaliśmy się z niej skorzystać. Pojedziemy autem Can Am Maverick X3 w specyfikacji dakarowej. Merzouga to pierwszy z etapów naszych przygotowań". - mówi Łukaszewski.

Celem na ten rok, prócz wspomnianych przygotowań do Dakaru, jest obrona mistrzowskiego tytułu w RMPST i FIA CEZ. Starty w cyklu Mistrzostw Europy FIA CEZ stoją jednak jeszcze pod znakiem zapytania, ponieważ kalendarz rajdów jest źle przygotowany z racji nakładających się na siebie rund RMPST i FIA CEZ.

„Nie odpuszczamy Mistrzostw Polski, w których startować będziemy Fordem Rangerem z South Racing. Auto jest w przedostatniej najnowszej specyfikacji, mieliśmy okazję jechać kilka rajdów tym modelem w ubiegłym roku i jest to konkurencyjny samochód, stąd też taka decyzja". - tłumaczy Łukaszewski.
Marcin Łukaszewski i Magdalena Duhanik-Persson w Fordzie RangerzeMarcin Łukaszewski
„Obrona tytułu to nowa, ciekawa sytuacja, więc od pierwszego do ostatniego rajdu czeka nas sporo wyzwań i fajnej rywalizacji sportowej. Łatwo na pewno nie będzie, ale to dobrze dla nas i kibiców - im bardziej zacięta walka, tym więcej emocji. Rywalizacja zapowiada się ciekawie, więc trzymajcie kciuki i oczywiście zapraszamy na oesy!"
Cykl RMPST rozpoczyna się rajdem Baja Drawsko Pomorskie w piątek, 6 kwietnia. Tydzień później Łukaszewski i Duhanik będą już na starcie Afriquia Merzouga Rally. Kolejne rajdy, w których wystartuje załoga offroadSPORT to:

Rajd Safari (25-27.05, Drawsko Pomorskie)
Rajd Polskie Safari (03-05.08, Przasnysz)
Hungarian Baja (09-12.08, Węgry)
Baja Poland (30.08-02.09, Szczecin)
Terep Rallye Gyula (14-16.09, Węgry)
Baja Szczecinek (28-30.09, Szczecinek)
Baja Żagań  (19-21.10, Żagań)
Raid of the Champions (09-11.11, Węgry)

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Hyundai Tucson N Line w oficjalnych ujęciach


źródło: informacja prasowa / info własne

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Rajdy terenowe: Mistrz Polski zadebiutuje na Dakarze