Rajdy  »  Rajdy Terenowe: Łukaszewski wygrywa z Zapletalem po pierwszym dniu Baja Inter Cars
Baja Inter Cars

Rajdy Terenowe: Łukaszewski wygrywa z Zapletalem po pierwszym dniu Baja Inter Cars

2017-10-22 - G. Filiks     Tagi: Łukaszewski, Zapletal, Baja Inter Cars, Rajdy Terenowe, RMPST, Mistrzostwa Polski
Wytyczona na lotnisku trasa prologu Baja Inter Cars nie sprawiła zawodnikom większych trudności, ale część z nich zaliczyła również całkiem wymagający odcinek specjalny na poligonie. Główna walka podczas finałowej rundy Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych (RMPST) rozegra się z pewnością dopiero w niedzielę.

Pierwszy sobotni odcinek to wyznaczony na lotnisku w Szprotawie prolog. Próba liczyła 6,37 km i nie kryła większych terenowych trudności. To równe, dość szybkie partie położone na równej, dość twardej nawierzchni: trawiastej i piaszczystej. Drobne koleiny na zakrętach to dla aut z napędem 4x4 niewielka przeszkoda, ale nie brakowało aut podróżujących na dwóch kołach.
Baja Inter CarsBaja Inter Cars
Na zawodników startujących w Mistrzostwach Polski, Czech i Europy Centralnej czekała jedna mała zmiana w harmonogramie - zamiast odcinka Świętoszów pojechali oni na nieco krótszy wariant (34,36 km) próby Karliki. Wielu z nich przywitało wizytę na poligonie z zadowoleniem, bo - jak twierdzili - mogli przekonać się o stanie nawierzchni na najtrudniejszym odcinku rajdu, który jutro pokonywany ma być dwukrotnie. Rzeczywiście, próba ta nie jest łatwa - w czołgowiskach nie brakuje wody i trzeba wykazać się rozwagą. Nie słyszeliśmy jednak o kłopotach z przejezdnością trasy żagańskiego poligonu.

Najbardziej emocjonujący był pojedynek dwóch teamów: Miroslava Zapletala (Czech, który jedzie z Bartoszem Momotem) oraz Marcina Łukaszewskiego z Magdą Duhanik (zdecydowali się na start Fordem Rangerem, a nie BMW). Obydwie załogi wręcz frunęły od pierwszych metrów. Na prologu nieco szybszy był Zapletal (5 s przed Łukaszewskim), ale na Karlikach kolejność się odwróciła. Łukaszewski popisał się piękną kontrą, uzyskując na koniec dnia nieco ponad minutę przewagi.
Baja Inter CarsBaja Inter Cars
Na trzeciej pozycji spokojnie, ale z niewielką stratą jedzie Paweł Molgo, który w tym roku startuje okazjonalnie, lecz skutecznie! Przed rajdem opowiadał o swojej Toyocie Hilux: „Ma zmieniony silnik i jest po dużym przeglądzie, jak nowa". Tuż za nimi plasuje się Krzysztof Antończak (TH), a na piątym miejscu widnieje pierwszy w grupie T2 Robert Kufel.
Nie brak już oczywiście pechowców. Zaliczają się do nich kierowcy mocnych „T-jedynek”: Dariusz Jedliński czy Zdenek Porizek. W aucie Krzysztofa Bieguna zaraz po starcie rozsypało się sprzęgło.

Dla ekip z pucharów Polski (terenówek i baja) w sobotę przewidziany był tylko prolog. W cyklu RPPST na czele znaleźli się Jacek Soboń i Kacper Jeneralski, ale Jakub Jech i Łukasz Kujbida stracili zaledwie 2 s. Najwyżej sklasyfikowaną Dacię prowadził Krzysztof Wicentowicz (zdobywca pucharu Dacii, który zakończył się na poprzedniej rundzie w Szczecinku) - wraz z pilotką Patrycją Brochocką zajmują 8. miejsce w klasyfikacji generalnej (3. w grupie S2).
Baja Inter CarsBaja Inter Cars
W gronie motocyklistów sporą, bo 20-sekundową, przewagę wypracował Tomasz Dąbrowski, w Q4 najszybszy był Arkadiusz Lindner, zaś wśród pojazdów UTV Grzegorz Mikuła i Piotr Szczygieł.

W niedzielę mają być rozegrane trzy odcinki specjalne: Karliki (77,95 km), Szprotawa 6,37 km (to próba, która zastąpiła Świętoszów) oraz ponownie Karliki. Start pierwszego zawodnika o 7:45.
Baja Inter CarsBaja Inter Cars

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Skoda Superb - teaser nowych wersji


źródło: informacja prasowa

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Rajdy Terenowe: Łukaszewski wygrywa z Zapletalem po pierwszym dniu Baja Inter Cars

Podobne: Rajdy Terenowe: Łukaszewski wygrywa z Zapletalem po pierwszym dniu Baja Inter Cars
Podobne galerie: Rajdy Terenowe: Łukaszewski wygrywa z Zapletalem po pierwszym dniu Baja Inter Cars
Najczęściej czytane w tym miesiącu
Tapety na pulpit