Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Rajd Wielkiej Brytanii: Kubica spada o jedno miejsce, Ostberg idze w górę
Rajd Wielkiej Brytanii 2014

Rajd Wielkiej Brytanii: Kubica spada o jedno miejsce, Ostberg idze w górę

2014-11-15 - P. Krupka     Tagi: Rajd Wielkiej Brytanii, WRC
Robert Kubica stracił jedno miejsce na zakończenie pierwszej sobotniej pętli Rajdu Wielkiej Brytanii - kierowcę M-Sportu wyprzedził odrabiający straty z piątku Hayden Paddon. Ozdobą rajdu jest pojedynek o podium pomiędzy Madsem Ostbergiem, Mikko Hirvonenem i Krisem Meeke. Sebastien Ogier wciąż niezagrożenie prowadzi w klasyfikacji, mając dużą przewagę po błędzie Jari-Mattiego Latvali na samym początku dnia. OS12 - Dyfnant 1 (Długość OS: 19.98 km): Konieczne okazało się przerwanie oesu z powodu udzielenia pomocy rannemu stewardowi. Najlepszy czas należał ponownie do Andreasa Mikkelsena, drugie miejsce wspólnie zajęli Mads Ostberg z Haydenem Paddonem. Robert Kubica miał trzynasty wynik. Wszystkim kierowcom, jadącym za Martinem Prokopem nadano ten sam czas.
Rajd Wielkiej Brytanii 2014Rajd Wielkiej Brytanii 2014
OS13 - Chirk Castle (Długość OS: 2.06 km): Pętlę kończyła krótka próba Chirk Castle, na której ponownie najlepsi okazali się Norwegowie. Tym razem jednak nie Andreas Mikkelsen, który był drugi, a Henning Solberg, szybszy o 0.2s od kierowcy Volkswagena. Trzecie miejsce zajął niespodziewanie Martin Prokop. Czwarty był Ott Tanak, a piąty - Robert Kubica, dla którego to najlepszy wynik w tej edycji rajdu.
Tym razem kierowcy z czołówki nie byli tak uprzywilejowani co do pozycji startowych. Latvala był dopiero jedenasty, Ogier zaraz za nim. Meeke i Ostberg zremisowali na dziewiątej pozycji. Mikko Hirvonen zajął dopiero czternaste miejsce. W generalce Mads Ostberg wyprzedził Hirvonena i został wiceliderem rajdu. Kubica wciąż ma dwunaste miejsce.
W WRC-2 pierwsze miejsce wciąż pozostaje w rękach Jariego Ketomaa. Drugi jest Bendardo Sousa a trzeci Lorenzo Bertelli. Do końca rajdu druga dzisiejsza pętla i niedzielny etap.