Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Rajd Walii: Ogier zakończył sezon zwycięstwem, Neuville wicemistrzem
Rajd Walii 2013

Rajd Walii: Ogier zakończył sezon zwycięstwem, Neuville wicemistrzem

2013-11-17 - P. Krupka     Tagi: WRC, Rajd Walii
Ostatnia pętla nie zmieniła nic w klasyfikacji Rajdu Walii. Pierwsze zwycięstwo w Wielkiej Brytanii odniósł Sebastien Ogier, który pokonał swojego partnera z Volkswagena i zwycięzcę rajdu z dwóch ostatnich sezonów - Jari-Mattiego Latvalę. Dla Francuza było to już dziewiąte w tym roku zwycięstwo. Wicemistrzem świata został Thierry Neuville, który wygrał Power Stage i  finiszował na trzeciej pozycji na koniec rajdu. Ostatni dzień Rajdu Walii to sześć odcinków specjalnych. Najwięcej w niedzielę wygrał Ogier, który triumfował na OS17, OS20 i OS21. Mads Ostberg wygrał OS18, Thierry Neuville - OS19 i jednocześnie Power Stage, wyjątkowo rozegrany pośrodku dnia. Jari-Matti Latvala wygrał ostatni odcinek specjalny rajdu i jednocześnie ostatni w tegorocznych Rajdowych Mistrzostwach Świata.
Rajd Walii 2013Rajd Walii 2013
Thierry Neuville zdołał obronić drugie miejsce w klasyfikacji sezonu i mimo, że Latvala zajął w Rajdzie Walii świetne, drugie miejsce i trzymał bliski dystans do prowadzącego Ogiera, Belg ani na moment nie stracił koncentracji. Najwięcej na niedzielnym etapie stracił Andreas Mikkelsen. Norweski kierowca obrócił swojego Volkswagena, co zaowocowało sporą stratą czasową i spadkiem na piąte miejsce. Dzięki temu w górę awansował Mads Ostberg.
Rajd Walii 2013 - klip z sobotnich odcinków 
Michał Sołowow, jadący z Chrisem Pattersonem, ukończył rajd na czternastej pozycji. Na mecie zabrakło Roberta Kubicy, który po drugim, sobotnim dachowaniu musiał się wycofać z powodu poważnych uszkodzeń samochodu. W WRC-2 pierwszą rundę w karierze wygrał reprezentujący M-Sport Elfyn Evans. Drugi był Jari Ketomaa, który wygrał swoją klasę także w Finlandii. Trzecie miejsce przypadło Markowi Higginsowi.
Na ostatnich odcinkach specjalnych powtórzyły się problemy z kibicami - ostatnia pętla została opóźniona. Na domiar złego, katastrofalną wpadkę zaliczyła firma dostarczająca wyniki. Nie po raz pierwszy w tym sezonie niemożliwe okazało się zaprezentowanie oficjalnych rezultatów - na nie trzeba będzie poczekać. Na szczęście różnice pomiędzy zawodnikami były tak duże, że i bez tego pozycje w czołówce zostały rozstrzygnięte.
Rajd Walii 2013Rajd Walii 2013Rajd Walii 2013Rajd Walii 2013

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Gran Turismo Sport - wyścig w deszczu


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
3

Komentarze do:

Rajd Walii: Ogier zakończył sezon zwycięstwem, Neuville wicemistrzem

Rajd Walii: Ogier zakończył sezon zwycięstwem, Neuville wicemistrzem
Prix 2013-11-17 22:16
Zwycięstwo Ogierowi to można było dać zaocznie. Zastanawiam się czy przeszły rok będzie równie jednostronny. VW wiedział na kogo stawiać, a i gość wiedział do koga ma przejść. Szkoda w tym wszystkim Roberta. Takie zmiany na koniec i to jeszcze w tak trudnym rajdzie.
Rajd Walii: Ogier zakończył sezon zwycięstwem, Neuville wicemistrzem
Maciek_ 2013-11-18 10:25
mi to jednak najbardziej szkoda Latvali...
Rajd Walii: Ogier zakończył sezon zwycięstwem, Neuville wicemistrzem
umar77 2013-11-25 18:47
Ogier zgarnął praktycznie wszystko, jak za starych dobrych czasów Loeb, ciekawe jakby Robert sobie poradził w VW