Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Rajd Sardynii: Utrzymane prowadzenie Haydena Paddona
Rajd Sardynii 2015

Rajd Sardynii: Utrzymane prowadzenie Haydena Paddona

2015-06-12 - P. Krupka     Tagi: Rajd Sardynii, WRC
Hayden Paddon wciąż prowadzi w Rajdzie Sardynii. Nowozelandczyk perfekcyjnie wykorzystuje swoją odległą pozycję startową na szutrowej drodze i ma niemal 20 sekund przewagi nad drugim Jari-Mattim Latvalą. Wirtualne podium uzupełnia Sebastien Ogier. Robert Kubica ma wrócić do walki w sobotę. OS6 - Sagama 2 (Długość OS: 2.58 km): Druga pętla rozpoczęła się jednak dla Paddona nienajlepiej, ponieważ na zaledwie 2.58km oesie stracił aż 4.2s. Wygrał Latvala, przed Ogierem (+2.1s) i Danim Sordo, z takim samym czasem. Czwarte miejsce zajął Thierry Neuville, a piąty był Mads Ostberg. W WRC-2 nowym liderem został Esapekka Lappi.
Rajd Sardynii 2015Rajd Sardynii 2015
OS7 - Sinis - Mont' E Prama (Długość OS: 14.08 km): Na kolejnym oesie najlepszy był Ott Tanak, który o 2.2s pokonał Paddona, a trzecie miejsce zajął Ogier (+2.6s). Czwarte miejsce zajął Latvala, przed Ostbergiem i Neuvillem. Wypadek miał Lappi, który zwrócił prowadzenie Paolo Andreucciemu.
OS8 - Grighine Sud 2 (Długość OS: 22.45 km): Latvala pokonał o zaledwie 0.2 Sebastiena Ogiera. Paddon z łatwością utrzymał prowadzenie w rajdzie, będąc wolniejszy tylko o 0.5s. Czwarty był Ott Tanak, a piąty Dani Sordo. W czołowej dziesiątce nie doszło do żadnej zamiany pozycji.
WRC, Rajd Sardynii 2015: po OS8 z 24 (czołowa 10.)