Rajdy  »  Mistrzostwa Europy  »  Aktualności  »  Rajd Sanremo: Bouffier łapie gumę na ostatnim oesie, Basso zwycięża
Rajd Sanremo 2013

Rajd Sanremo: Bouffier łapie gumę na ostatnim oesie, Basso zwycięża

2013-10-12 - P. Krupka     Tagi: Rajd San Remo, ERC
Giandomenico Basso po dramatycznym finiszu zwyciężył w Rajdzie Sanremo. W ostatniej chwili na drugi stopień podium wskoczył niespodziewanie Esapekka Lappi. Trzecie miejsce zajął Alessandro Perico, wyprzedzając Bryana Bouffiera. Francuz miał wielką szansę wygrać rajd, ale przebił oponę i spadł na czwartą lokatę. Giandomenico Basso rozpoczął ostatnią pętlę od wygranego oesu. Bryan Bouffier, który miał jeszcze szanse na zwycięstwo w rajdzie, stracił do Włocha 2.6s. Trzeci był Craig Breen, wolniejszy od Basso o 6.1s. Dalsze pozycje zajęli Esapekka Lappi, Paolo Andreucci i Alessandro Perico.
Rajd Sanremo 2013Rajd Sanremo 2013
Przedostatni OS10 to już zdecydowana szarża Bouffiera, który na dystansie 22km odrobił do Basso równe 13 sekund. Trzeci czas uzyskał Breen. Czwarty ponownie był Lappi.

Do kluczowych wydarzeń w rajdzie doszło na ostatnim odcinku specjalnym Rajdu Sanremo. Bryan Bouffier przebił oponę i choć błyskawicznie ją zmienił, to spadł na czwarte miejsce. Oes wygrał Esapekka Lappi, z przewagą 0.9s nad Basso.
Dzięki triumfowi na odcinku Lappi awansował na drugie miejsce. Strata do Basso wyniosła aż 1:43.0s. Trzeci Alessandro Perico zanotował 1:47.1s straty. Bouffier przegrał drugie miejsce o zaledwie 10 sekund.
Rajd Sanremo - klas. końcowa (czołowa 10)