Rajdy  »  Mistrzostwa Polski  »  Aktualności  »  Rajd Rzeszowski po OS2: Leszek Kuzaj poza drogą
Rajd Rzeszowski po OS2: Leszek Kuzaj poza drogą

2007-08-10 - Ł. Lach     Tagi: Rajd Rzeszowski
Grzegorz Grzyb i Joanna Madej, jedyna załoga w aucie S1600, prowadzą w Rajdzie Rzeszowskim po pierwszym przejeździe odcinków Albigowa (14,64km) oraz Husów (11,85km).

Leszek Kuzaj zakończył jazdę w rowie na pierwszwym odcinku specjalnym. W pięcioletniej historii Rzeszowskiego jako rundy RSMP, Leszek Kuzaj tylko raz dotarł do jego mety, kiedy wygrał w 2004 roku. W ubiegłym roku jego Impreza zaczęła się palić, w 2003 jadąc jedynym autem WRC dachował na OS2, a w 2002 podobnie jak tym razem zakończył jazdę na OS1. Mistrz Polski wróci jutro na trasę dzięki SupeRally.

Grzyb wygrał OS Albigowa 4,3 przed Bryanem Bouffier, który był dwukrotnie drugi i takie miejsce zajmuje w rajdzie (+3,7 do Grzyba). Trzeci jest Michał Sołowow. Czwarty Michał Bębenek, jest równocześnie pierwszy w klasie N4, warunki na trasie nie sprzyjają N-grupie.

Na Husowie został Tomasz Kuchar (6 po OS1), więc jeśli Bouffier będzie na mecie w pierwszej trójce, lub wygra aktualnie piąty Sebastian Frycz to będziemy mięć nowego lidera RSMP. Niespodziankę sprawił szósty Bartłomiej Grzybek, do lidera ma identyczną stratę jak Frycz (+15,4).

Liderujący w Rajdowym Pucharze Peugeot braci Dobrowolscy urwali koło na pierwszej próbie.

Teraz zawodników czeka drugi przejazd tych samych odcinków, a następnie odwiedzą park serwisowy.