Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Rajd Portugalii: Ogier pewnie zwycięża! Dramat Kościuszki
Rajd Portugalii

Rajd Portugalii: Ogier pewnie zwycięża! Dramat Kościuszki

2013-04-14 - J. Kruczek     Tagi: Latvala, Hirvonen, Rajd Portugalii, WRC, Ogier, WRC2
Sebastien Ogier postawił przysłowiową kropkę nad "i" podczas ostatniego odcinka specjalnego Rajdu Portugalii. Francuz zmagał się dziś z problemami technicznymi, ale nie przeszkodziły one w odniesieniu kolejnego zwycięstwa.

Zawodnik Volkswagena wygrał ostatnią próbę o przeszło 3 sekundy nad Madsem Ostbergiem. Pierwszą trójkę na odcinku i w klasyfikacji generalnej rajdu zajął Latvala, który nareszcie wykorzystał w dobry sposób swoje Polo R WRC. Dwójkę niemieckiego zespołu w końcowych wynikach podzielił Mikko Hirvonen. Fiński kierowca niezmiennie prezentuje równą formę i zdobywa kolejne punkty dla francuskiej marki. Rewelacyjne w ten weekend spisał się Evgeny Novikov. Rosjanin zameldował się na czwartym miejscu i wyprzedził w wynikach Al-Attiyaha . Pechowo rajd zakończył się dla Michała Kościuszko, który musiał zatrzymać swoje Mini WRC na trasie ostatniego odcinka specjalnego. Niestety nie znamy jeszcze powodów postoju. Szóste miejsce w rajdzie uzyskał Mikkelsen. Zaś na pechu polskiego kierowcy skorzystali Prokop, Ostberg oraz Al Qassimi.

W pierwszej dziesiątce znalazł się również Esapekka Lappi, który pewnie zwyciężył w klasyfikacji WRC2. Robert Kubica zanotował na ostatnim odcinku trzeci czas. Polak spisał się rewelacyjnie i uległ na oesie jedynie Evansowi i Lappiemu. Po poważnych stratach czasowych spowodowanych awariami Citroena DS3, Robert może się cieszyć z punktów za szóstą lokatę w klasyfikacji WRC. Warto też nadmienić, że zwycięzcą klasyfikacji WRC3 został były Mistrz Polski, Bryan Bouffier.