Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Rajd Niemiec: Ogier znów zwycięski! Polacy bez sukcesów
Rajd Niemiec 2016

Rajd Niemiec: Ogier znów zwycięski! Polacy bez sukcesów

2016-08-21 - P. Krupka     Tagi: WRC, Rajd Niemiec
Sebastien Ogier przerwał passę bez zwycięstwa w WRC, trwającą od Rajdu Szwecji. Potrzebował do tego pierwszej, nieszutrowej eliminacji mistrzostw świata, w której nie musiał odkurzać drogi jadąc jako pierwszy. Francuzowi ostatniego dnia pozostała udana obrona przed rywalami. Podium uzupełnił duet Hyundaia - Dani Sordo finiszował przed Thierrym Neuvillem. Z podium wypadł Andreas Mikkelsen. Hubert Ptaszek ukończył rywalizację w połowie drugiej dziesiątki. Jakuba Brzezińskiego zabrakło na mecie.

OS 15 - Dhrontal 1
Długość OS: 14.79 km

Norweski kierowca już na pierwszym oesie dnia miał kłopoty z hamulcami. Stracił co prawda tylko 6.1s, ale wystarczyło to, by na drugie miejsce przebił się Sordo. Hiszpan wygrał oes, przed Neuvillem. Ogier zajął szóste miejsce, tracąc aż 14.9s. Z przewagi pozostało już tylko 22 sekundy.

OS 16 - Sauertal 1
Długość OS: 14.84 km

Kłopotów Mikkelsena ciąg dalszy. Norweg znów nie miał tempa i wyprzedził go Neuville, spychając poza podium. Belg wygrał oes z przewagą 0.4s nad Sordo i 2.0s nad Mikkelsenem. Ogier był czwarty (+2.2s). OS 17 - Dhrontal 2

Oes został zneutralizowany po przejeździe Erica Camilliego ze względów bezpieczeństwa.

OS 18 - Sauertal 2 (Powerstage)

Ostatni odcinek nie zmienił nic w klasyfikacji generalnej rajdu. Wygrał go Neuville, zdobywając trzy dodatkowe punkty i pieczętując najniższy stopień podium. Do wyprzedzenia Daniego Sordo zabrakło mu tylko 0.1s! Hiszpan był trzeci, do spółki z Ogierem (+2.6s). Dwa punkty w rajdzie przypadły Jari-Mattiemu Latvali, który po piątkowej awarii mógł tylko zmierzać właśnie na Power Stage, by zdobyć jakiekolwiek punkty.
Rajd Niemiec 2016Rajd Niemiec 2016
Za TOP3 w składzie Ogier-Sordo-Neuville i Mikkelsenem na czwartej pozycji, rajd ukończył kolejny z zawodników Hyundaia, Hayden Paddon. Szósty był Mads Ostberg, a dalej w klasyfikacji są kierowcy niższej klasy.

Zwycięzcą WRC-2 jest Esapekka Lappi na siódmej pozycji w generalce. Ósme miejsce zajął Pontus Tidemand, nieklasyfikowany w WRC-2. Jan Kopecky był dziewiąty i drugi w WRC-2. Podium WRC-2 zamyka Armin Kremer, zamykający też TOP10 rajdu.
16. miejsce i zaledwie 10. w RC2 zajął Hubert Ptaszek. Tuż za nim, na 17. miejscu uplasował się zwycięzca WRC-3, Simone Tempestini, zwycięzca wśród aut z napędem na jedną oś.

W DMACK Fiesta Trophy zwyciężył Osian Pryce, przed Maxem Vatanenem i Jonem Armstrongiem. Wielką szansę na podium stracił Jakub Brzeziński, który wylądował poza drogą pod sam koniec rajdu.
WRC, Niemiec 2016: klas. końcowa (czołowa 10.)