Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Rajd Niemiec: Kierowcy wściekli na warunki
Rajd Niemiec 2014

Rajd Niemiec: Kierowcy wściekli na warunki

2014-08-22 - P. Krupka     Tagi: Rajd Niemiec, WRC
Robert Kubica ponownie zajął dziewiąte miejsce na trasie Rajdu Niemiec. Polski kierowca utrzymał tę samą pozycję w generalce. Zmieniło się niewiele - znów wygrał Sebastien Ogier, a drugi był Jari-Matti Latvala. Świetnie tym razem spisał się Kris Meeke, który zajął trzecie miejsce. OS2 - Waxweiler 1 (Długość OS: 16.40 km): Największym problemem na trasie drugiego oesu było błoto, które na asfalt nanosili kierowcy. Bardzo mocno na pogarszające się warunki narzekał Dani Sordo. "Im dalsza pozycja na starcie, tym gorsze warunki. Na taki błocie bardzo łatwo o błąd." - powiedział na mecie Robert Kubica.
Rajd Niemiec 2014Rajd Niemiec 2014
Polski kierowca zajął ponownie dziewiąte miejsce, będac wolniejszym od Sebastiena Ogiera o 16.3s (0.99s gorszy na każdym kilometrze). Specjalizujący się w asfaltach Sordo był dopiero ósmy ze stratą 14.3s. Latvala zajął drugie miejsce (+1.7s), a trzeci był Kris Meeke - strata do duetu była bardzo duża, bowiem Irlandczyk był gorszy od Ogiera już o 9.8s. Bardzo szybko pojechał Thierry Neuville, zajmując czwarte miejsce. Piąty był Andreas Mikkelsen, a szósty - Mikko Hirvonen.
Z czołowej dziesiątki wypadł Bryan Bouffier. W WRC-2 tym razem najlepszy był Bernardo Sousa, ale prowadzenie utrzymał Sebastien Chardonnet.
WRC, Rajd Francji: po OS2 z 18 (czołowa 10.)