Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Rajd Niemiec: Domowa wygrana Volkswagena! Ogier poza konkurencją
Rajd Niemiec 2015

Rajd Niemiec: Domowa wygrana Volkswagena! Ogier poza konkurencją

2015-08-23 - P. Krupka     Tagi: Rajd Niemiec, WRC
Choć to Jari-Matti Latvala zgarnął trzy punkty na odcinku Power Stage, Sebastien Ogier odniósł kolejne zwycięstwo w rajdzie WRC w tym roku, powiększając przewagę w klasyfikacji generalnej i pewnie krocząc po tytuł mistrzowski. Francuz na mecie rajdu miał 23 sekundy przewagi nad Latvalą. Volkswagen powetował sobie dwa poprzednie chude lata, tym razem zajmując całe podium. OS20 - Stein & Wein 2 (Długość OS: 19.59 km): Ogier pozbawił Latvali nadziei na zwycięstwo, wygrywając oes z przewagą 4.0s - ten był dopiero ósmy. Drugi był Mikkelsen, a trzeci Meeke. Kubica zajął piątą pozycję.

OS21 - Dhrontal 2 (Power Stage) (Długość OS: 14.08 km): Latvala po części zrewanżował się na Power Stage, zdobywając trzy punkty. Dwa powędrowały na konto Krisa Meeke, a jeden - Daniego Sordo. Dobrze spisał się Robert Kubica, zajmując czwarte miejsce, na równi z Ottem Tanakiem.
Rajd Niemiec 2015Rajd Niemiec 2015
Volkswagen zajął więc trzy pierwsze miejsca w rajdzie. Ogier wypracował w sumie 23 sekundy przewagi nad Latvalą i blisko dwie minuty nad Mikkelsenem. Dalej uplasowali się w rajdzie kierowcy Hyundaia, którzy rok temu świętowali w Niemczech dublet. Lepszy tym razem okazał się Dani Sordo.
Najlepszym z kierowców w Fieście RS WRC był Elfyn Evans, który zajął szóste miejsce. Siódmy był Ostberg, ósmy Tanak, dziewiąty Paddon, a jedno oczko w debiucie w samochodzie WRC powędrowało na konto Stephane'a Lefebvre.

Zwycięstwo w WRC-2 dowiózł do mety z dużą przewagą Jan Kopecky. Za nim znalazł się kierowca rozwojowy Toyoty Eric Camilli. Trzecie miejsce w tej kategorii zajął Jurij Protasow.