Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Rajd Monte Carlo: Sebastien Ogier zaczyna rok od kompletu punktów
Rajd Monte Carlo 2016

Rajd Monte Carlo: Sebastien Ogier zaczyna rok od kompletu punktów

2016-01-24 - P. Krupka     Tagi: Rajd Monte Carlo, WRC
Lepszego początku sezonu obrońca mistrzowskiego tytułu nie mógł sobie wymarzyć - Francuz wygrał Rajd Monte Carlo, jak i ostatni osobno punktowany odcinek Power Stage, dzięki czemu zgarnął aż 28 oczek. Podium uzupełnili Andreas Mikkelsen, startujący z nowym pilotem, oraz Thierry Neuville, który na mecie miał jeszcze awarię, ale dotarł do końca rajdu. Monte Carlo nie ukończył niestety Robert Kubica, który wypadł z drogi już na OS3. OS15 - La Bollene Vesubie - Peira Cava (Długość OS: 21.36 km): Jedyną niewiadomą w czołówce była jeszcze obsada drugiego i trzeciego miejsca w rajdzie, jednak Mikkelsen nie dał odrobić strat Thierry'emu Neuville'owi. Norweg ograł Belga o 10.1s. Pomiędzy nimi znaleźli się jeszcze Dani Sordo i Stephane Lefebvre. Ogier był siódmy.
Rajd Monte Carlo 2016Rajd Monte Carlo 2016
OS16 - Col De L'Orme - St Laurent 2 (Power Stage) (Długość OS: 12.07 km): Ogier na drugim przejeździe tego oesu pokonał Daniego Sordo o 1.4s, a jeden punkt zdobył Andreas Mikkelsen, który o 23 tysięczne sekundy pokonał Stephane'a Lefebvre. Piąty był Mads Ostberg, a szósty Ott Tanak. Thierry Neuville stracił aż minutę, ponieważ zepsuło się przeniesienie napędu.
W WRC-2 przekonywujące zwycięstwo odniósł Elfyn Evans w poprawonej Fieście R5 Evo. Drugie miejsce ostatecznie zdobył Esapekka Lappi w Skodzie, który pokonał weterana tras, Armina Kremera. W WRC-3 wygrał Ole-Einar Veiby, przed Jordanem Berfa i Fabio Andolfinim.

Najlepszym z trójki polskich zawodników, którzy ukończyli rajd, jest Hubert Ptaszek, który zakończył go na siódmej pozycji w WRC-2 i 18. w generalce. Tomasz Gryc był 41, a Sławomir Ogryzek 48.
WRC, Rajd Monte Carlo 2016: klas. końcowa (TOP10)