Rajdy  »  Imprezy amatorskie  »  Rajd Kormoran zakończył sezon PPAiK
Rajd Kormoran zakończył sezon PPAiK

2010-11-08 - M. Zabolski     Tagi: Rajd Kormoran, PPAiK
Marcin Wawrzyńczak w Oplu Astrze wygrał w klasyfikacji generalnej i klasie K4 Rajd Kormoran, 10. rundę Pucharu Polski Automobilklubów i Klubów. Zawodnik Olsztyńskiego Klubu Rajdowego wyprzedził o 8 sekund Michała Kmieciaka w Suzuki Swifcie, najszybszego w K2.

Na podium generalki zameldował się także najlepszy w klasie K5, Mariusz Żuryński. Kierowca BMW 325 E30 dojechał ze stratą 18,3 sekundy do lidera. Kategorię K3 wygrał Radosław Kozłowski w Hondzie CRX. Samotnie w K1 metę osiągnął Hubert Poczwardowski w Fiacie Seicento. W nieliczonej do generalki klasie K6 najszybsza okazała się Mazda 323 Piotra Dudzińskiego. Zwycięzcą PPAiK w sezonie 2010 został Adam Tomalak, który końcowy triumf zapewnił sobie już wcześniej. Szansy awansu na podium nie wykorzystali w tym rajdzie Radosław Puławski (2. w K3) oraz Mariusz Żuryński. W konsekwencji Grzegorz Górski utrzymał trzecią lokatę za Sebastianem Dwornikiem.