Rajdy  »  Rajdowy Puchar Polski  »  Aktualności  »  Rajd Kormoran: Karnabal wygrał prolog
Rajd Kormoran: Karnabal wygrał prolog

2008-09-07 - Ł. Lach     Tagi: Karnabal, Rajd Kormoran
Stefan Karnabal z pilotem Michałem Kuśnierzem (Mitsubishi Lancer Evo IX) wygrał uliczny prolog 32. Rajdu Kormoran, który został rozegrany w sobotę w Braniewie. Zwycięzca pokonał odcinek w 1m. 11s.

Na drugim miejscu uplasował się Zbyszek Staniszewski z pilotem Bartłomiejem Bobą (Mitsubishi Lancer Evo IX), a z czasem gorszym o 1,3 s., a trzeci był Piotr Maciejewski i Piotr Kowalski Mitsubishi Lancer Evo VII (+2,4 s do pierwszego zawodnika).

"Decyzja o starcie do tego rajdu zapadła tydzień temu. W związku z naszymi okazjonalnymi startami w tym roku, każdy kilometr oesowy jest bardzo cennym treningiem. Szczególnie w tak pięknym rajdzie jakim jest Rajd Kormoran" - powiedział Karnabal.

Do asfaltowego prologu wystartowały 32 załogi. Zawodnicy przejechali ulicą Sądową, Placem Wolności, Placem Grunwaldu. Wyniki liczącej 1300 metrów próby nie będą zaliczane do klasyfikacji rajdu.

Zmagania zawodników obserwowały setki mieszkańców Braniewa. Wiele emocji wzbudzały nie tylko rasowe samochody najlepszych zawodników, ale także dwa „Szajowozy”, Fiaty 126p czy tylnonapędowe Toyoty Corolle.

Uliczny prolog poświęcony był Włodzimierzowi Śniademu, twórcy Kormorana i jego osiemnastokrotnemu komandorowi-dyrektorowi. To on wprowadził takie innowacje jak prolog, czy radio rajdowe, które było nierozerwalnie związane z Kormoranem.
Twórca Kormorana był w Braniewie jeszcze rok temu - radził, pomagał, wspominał minione rajdy, które organizował. Niestety, zmarł po ciężkiej chorobie w maju tego roku. Zwycięzca prologu otrzyma puchar Włodzimierza Śniadego

źródło: rajdkormoran.pl