Rajdy  »  Mistrzostwa Europy  »  Aktualności  »  Rajd Iveco Rožňava: Rzeźnik uratował honor Polaków
Josef Beres

Rajd Iveco Rožňava: Rzeźnik uratował honor Polaków

2008-04-28 - Ł. Lach     Tagi: Grzegorz Grzyb, Maciejewski
Słowak Josef Beres jadący Grande Punto S2000 wygrał w sobotę Rally Iveco Rožňava i z kompletem punktów prowadzi w klasyfikacji mistrzostw Słowacji po dwóch rundach. Rajd składający się z 11 odcinków specjalnych ukończyła tylko jedna z trzech polskich załóg i to ta najmniej doświadczona. Grzegorz Grzyb, który ściga się na Słowacji z ambicjami walki o tytuł mistrzowski, po dwóch z sześciu rund nadal jest bez punktów. Grzyb tracił do największego rywala - Jozefa Beresa, niespełna 10 sekund po OS6, ale na miejskiej próbie w Rożnawie, gdzie "straszyły" wysokie krawężniki, kierowca nie ustrzegł się błędu i połamał zawieszenie swojego Grande Punto S2000.

Grzegorz Grzyb w akcji

Na tym samym odcinku poległ Piotr Maciejewski, który start na Słowacji wykorzystał jako okazje do lepszego poznania Suzuki Swifta S1600 przed Rajdem Elmot (podobno na "Elmocie" zobaczymy również Grzyba w S2000). Zwycięzca klasy A6 w Rajdzie Krakowskim, podobnie jak Grzyb uszkodził zawieszenie i stracił 10. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Do mety dotarł tylko Maciej Rzeźnik, kojarzony w Polsce ze startów Citroenem C2, a na Słowacji debiutujący w samochodzie S1600 - modelu Suzuki Swift. Rzeźnik ukończył rajd na 6. miejscu, pierwszym wśród samochodów z napędem na jedną oś, tracąc do Beresa 7 minut i 21,9 sekund.
Rally Iveco Rožňava 2008 - wyniki końcowe (po OS 11)