Rajdy  »  Grzyb piąty w Rajdzie Hustopece, zwycięstwo Kopecky'ego

Grzyb piąty w Rajdzie Hustopece, zwycięstwo Kopecky'ego

2016-06-19 - P. Krupka     Tagi: Kopecky, Grzegorz Grzyb, Rajd Hustopece
Jan Kopecky wygrał Rajd Hustopece. Skoda zdobyła dublet, ponieważ drugie miejsce zajął Pavel Valousek. Podium uzupełnił Jan Dohnal, jadący Fordem Focusem WRC z 2006 roku.

Najlepsze miejsce wśród licznych załóg z Polski zajął Grzegorz Grzyb, pilotowany przez Roberta Hundlę. Grzyb zajął piąte miejsce, ale najistotniejsze jest dla niego trzecie miejsce w klasyfikacji mistrzostw Słowacji, w których to polski zawodnik chce odzyskać tytuł mistrzowski.
Wiesław Ingram zajął 39. pozycję, Michał Kozłowski był 53, Rafał Pochłopień 57, Jarosław Szeja 64, i w końcu Sławomir Kudryś - 70.

Nowym liderem mistrzostw Słowacji został Valousek, mający 110 punktów. Grzyb spadł na drugą pozycję i ma teraz na koncie 106 oczek