Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Rajd Niemiec: Kubica wraca do TOP10 na koniec drugiego dnia!
Rajd Niemiec 2014

Rajd Niemiec: Kubica wraca do TOP10 na koniec drugiego dnia!

2014-08-23 - P. Krupka     Tagi: Rajd Niemiec, WRC
Robert Kubica spokojnie przejechał ostatni dzisiejszy oes i awansował o dwie pozycje. Wyprzedził w generalce Dennisa Kuipersa, a także skorzystał na tym, że z drogi wypadł Bryan Bouffier. Prowadzi niezagrożenie Jari-Matti Latvala. Przypomnijmy, że wycofał się Sebastien Ogier, który nie wróci w niedzielę na trasę. OS13 - Arena Panzerplatte 2 (Długość OS: 3.03 km): Drugi przejazd "kompaktowej" wersji Panzerplatte wygrał Latvala, o 0.3s wyprzedzając Daniego Sordo oraz o 0.4s Krisa Meeke. Dalej uplasowali się Thierry Neuville oraz Andreas Mikkelsen. Bardzo szybko pojechał Nasser Al-Attiyah, który autem WRC-2 wbił się aż na szóste miejsce. Kubica był tym razem dopiero trzynasty, ale nie zmieniło to pozycji Polaka w generalce.
Rajd Niemiec 2014Rajd Niemiec 2014
OS14 - Panzerplatte Lang 2 (Długość OS: 42.51 km): Latvala wygrał także ostatni dzisiejszy odcinek specjalny. O 2.6s wolniejszy był Kris Meeke, a Thierry Neuville przegrał z Finem o 6.0s. Czwarty był Dani Sordo, a piąty Mads Ostberg. Robert Kubica zajął dziewiąte miejsce, a dodatkowo przesunął się o dwie pozycje w górę i już jest w punktowanej strefie.
Z trasy wypadł bowiem Bryan Bouffier, po raz pierwszy startujący Hyundaiem. O wiele wolniejszy od Polaka był natomiast wyprzedzający go uprzednio Dennis Kuipers. Do końca rajdu pozostały tylko cztery niedzielne odcinki specjalne.
WRC, Rajd Francji: po OS14 z 18 (czołowa 10.)