Rajdy  »  Rajd Dakar: Przygoński celuje w podium
Rajd Dakar: Przygoński celuje w podium

Rajd Dakar: Przygoński celuje w podium

2019-01-04 - G. Filiks     Tagi: Przygoński, Rajdy Terenowe, Orlen, Dakar
Podium to oficjalny cel Kuby Przygońskiego na startujący już niebawem Rajd Dakar.

Odkąd przesiadł się z motocykla na samochód, kierowca Mini uzyskuje coraz lepsze wyniki w najważniejszym rajdzie terenowym świata. Rok temu zajął już piąte miejsce. Teraz chce znaleźć się jeszcze wyżej. Tym bardziej, że po ostatnim Dakarze dodatkowo zaprezentował świetną formę w Pucharze Świata - wygrał go. W tym roku na bezdrożach Ameryki Południowej już nie wystartuje fabryczny zespół Peugeota, który zwyciężył trzy ostatnie edycje Dakaru. Ale Sebastien Loeb wsiądzie do prywatnego samochodu francuskiej marki, a pozostali kierowcy zamkniętego teamu - Stephane Peterhansel, Carlos Sainz i Cyril Despres - przyszli do ekipy Przygońskiego, czyli X-Raidu. Oczywiście nie możemy zapominać również o Toyocie, która wystawi m. in. Nassera Al-Attiyaha.

Dużą rolę mogą odegrać warunki. Dakar 2019 będzie krótszy od poprzednich i bardziej piaszczysty. Zaplanowano tylko 10 etapów, wszystkie w jednym kraju: Peru.

„Na pewno będzie to inny Dakar niż zazwyczaj".
- mówi Przygoński.
Rajd Dakar: Przygoński celuje w podiumRajd Dakar: Przygoński celuje w podium
„Krótszy, bardzo nieprzewidywalny, szykuje się ok. 70% jazdy po piasku i wydmach. Do tej pory brałem udział w rajdach Dakar, gdzie ten poziom nie przekraczał 20%. Może się okazać, że ktoś będzie prowadził, a potem się zakopie i wszystko straci".

„Na pewno dużo będzie się działo, ale mamy za sobą wiele kilometrów na trasie, jesteśmy świetnie przygotowani".
„Po zwycięstwie w Pucharze Świata i 5. miejscu w Dakarze w 2018 roku, celujemy w walkę o podium. Na pewno będzie trudna i zawzięta - mamy mocnych konkurentów. Sebastien Loeb, Carlos Sainz - to tylko niektórzy z 12-15 niezwykle szybkich rywali".


Pierwszy etap Dakaru już w poniedziałek 7 stycznia. Będzie to rozgrzewka. Zawodnicy zmierzą się bowiem na odcinku liczącym 84 kilometry. Najdłuższy, zaplanowany na piątek 11 stycznia, liczy zaś 450 km.
Rajd Dakar: Przygoński celuje w podiumRajd Dakar: Przygoński celuje w podium

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Forza Horizon 4 - dodatek LEGO Speed Champions


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Rajd Dakar: Przygoński celuje w podium