Rajdy  »  Mistrzostwa Europy  »  Aktualności  »  Rajd Cypru: Już tylko 4 sekundy przewagi nad Al-Attiyahem! Przewaga w ERC - bezpieczna

2015-09-27 - P. Krupka     Tagi: ERC, Rajd Cypru
Kajetan Kajetanowicz przegrał z Nasserem Al-Attiyahem dwa odcinki specjalne i przewaga polskiego zawodnika zmniejszyła się do zaledwie czterech sekund. Kajto przyznawał jednak wcześniej, że rywalizacja z Katarczykiem ma dla niego małe znaczenie - woli skupiać się na dowiezieniu zwycięstwa w ERC - a w tej klasyfikacji zdecydowanie dominuje nad Bruno Magalhaesem.
OS13 - Yeri 2 (Długość OS: 13.14 km): Kajto przegrał OS13 o 4.7s. Trzeci był Abdulaziz Al-Kuwari. Czwarte miejsce zajął Robert Consani. Kajetanowicz nie miał już kłopotów ze wspomaganiem, które pojawiły się na poprzednim oesie po uderzeniu w kamień.

OS14 - DHL Ayia Marina 2 (Długość OS: 11.41 km): Kajetanowicz stracił kolejne 6.1s do Al-Attiyaha i Katarczyk ma już tylko 4.4s straty. Na trzecią pozycję w rajdzie awansował drugi z zawodników klasyfikacji MERC - Abdulaziz Al-Kuwari, który wyprzedził Bruno Magalhaesa. Do końca już tylko dwa odcinki specjalne.