Rajdy  »  IRC  »  Aktualności  »  Rajd Cypru - Andreas Mikkelsen mistrzem IRC
Andreas Mikkelsen

Rajd Cypru - Andreas Mikkelsen mistrzem IRC

2011-11-05 - Ł. Łuniewski     Tagi: IRC, Wyniki, Mikkelsen, Rajd Cypru
Andreas Mikkelsen wykorzystując regulamin i przeliczniki punktowe w dwóch ostatnich rundach IRC wywalczył mistrzowski tytuł serii promowanej przez Eurosport. Norweg po wygraniu Rajdu Szkocji zapisał na swoje konto także Rajd Cypru, w którym w pełni zaprezentował swój rajdowy kunszt. Nie mogę uwierzyć, ze to się stało! Muszę podziękować całemu zespołowi za ten wspaniały roku. Nie wiem, co powiedzieć, to bardzo emocjonujące - mówił Mikkelsen.

Wicemistrzem serii został Jan Kopecky, który w klasyfikacji sezonu zgromadził o 1,5 punkta mniej od Mikkelsena. Czech wywalczył także drugie miejsce na trasach Rajdu Cypru. To był dla nas bardzo dobry sezon. System współczynników odebrał nam tytuł, ale był taki sam dla wszystkich - żalił się Kopecky.

Podium ostatniej rundy IRC uzupełnił Patrik Sandell, który pozytywnie zakończył nieudany sezon.

To był naprawdę dobry rajd. Teraz trzymam ksiuki za Andreasa - mówił Sandell.
Za czołową trójką na mecie sklasyfikowano Karla Kruudę (+4:33,0), Freddy'ego Loixa (+5:25,4) i Matthiasa Kahle (+7:48,9).

Kilka kilometrów przed metą uderzyłem w coś i myslałem, że przebiłem oponę. Ten rajd pokazał nam, że mogę myśleć o przyszłości w rajdach - oceniał Kruuda. To był dla nas bardzo dobry rajd. Przed startem nie mieliśmy testów. To był trudny rajd i jestem zadowolony z mojego miejsca - mówił Kahle.

Punktowaną dziesiątkę uzupełnił Toshi Arai (+8:16,2), Mark Wallenwein (+13:06,7), Jean-Michel Raoux (+14:36,4) oraz Doros Loucaides (+15:07,8). Było ciężko. Ostatni odcinek był bardzo trudny. To był dla mnie dobry sezon - mówił Arai.

To był trudny rajd, ale dziś jechało mi się dobrze i jestem zadowolony. Jestem szczęśliwy z bycia na mecie - komentował Wallenwein.

Zamykający zmagania odcinek Anadiou najszybciej pokonał Andreas Mikkelsen, który wyprzedził Juho Hanninena (+4,1) i Jana Kopecky'ego (+13,2).

W klasyfikacji sezonu Andreas Mikkelsen (153,5) wyprzedził Jana Kopecky'ego (152) i Juho Hanninena (125). Na kolejnych pozycjach znalaźli się: Juho Hanninen (123), Thierry Neuville (125) i Bryan Bouffier (110,5).

Wśród kierowców rywalizujących za kierownicami samochodów napędzanych na jedną oś mistrzem został Jean-Michel Raoux, który o punkt w końcowej klasyfikacji sezonu wyprzedził Stefano Albertiniego.