Rajdy  »  Mistrzostwa Europy  »  Aktualności  »  Rajd Akropolu: Hat-trick Kajetanowicza! Polak walczy o TOP10!
Rajd Akropolu 2016

Rajd Akropolu: Hat-trick Kajetanowicza! Polak walczy o TOP10!

2016-05-08 - P. Krupka     Tagi: Rajd Akropolu, ERC
Kajetan Kajetanowicz wygrał trzy odcinki specjalnie pierwszej niedzielnej pętli Rajdu Akropolu i ma zdecydowaną przewagę na drugim etapie. W klasyfikacji generalnej Polak awansował aż na 11. miejsce i to co wydawało się wcześniej niemożliwe, Kajto może zdobyć punkty nie tylko za etap, ale także za finisz w TOP10. Do 10. pozycji brakuje mu 38.9s. Kajetanowicz ma również szczęście w postaci ogromnego pecha Aleksieja Łukjaniuka. Zwycięzca Rajdu Wysp Kanaryjskich i kontrkandydat do tytułu ERC uszkodził zawieszenie w dziurze, która nie została oznaczona w opisie. Rosjanin spadł na 14. pozycję.

Liderem rajdu ponownie został Ralfs Sirmacis, a w czołowej trójce są jeszcze Lambros Athanassoulas i Jaromir Tarabus. Cztery najlepsze pozycje przypadają kierowcom Skody.
Rajd Akropolu 2016Rajd Akropolu 2016
Bardzo dobrze wygląda sytuacja Wojciecha Chuchały w klasyfikacji ERC-2. Polski kierowca Subaru wygrywa oes za oesem i prowadzi w klasie. Bardzo dobrze radzi sobie także Jarosław Kołtun, który awansował aż na piąte miejsce w generalce rajdu.

W TOP10 pozostaje jeszcze Tomasz Kasperczyk. Nie jedzie już tylko Łukasz Pieniążek, który odpadł po awarii Opla na prowadzeniu w ERC-3.