Rajdy  »  Mistrzostwa Polski  »  Aktualności  »  Rajd Akropolu 2016 w liczbach

Rajd Akropolu 2016 w liczbach

2016-04-26 - P. Krupka     Tagi: Rajd Akropolu, ERC
Już w następny weekend rozegrany zostanie Rajd Akropolu. Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma ciekawostkami, dotyczącymi najbliższej rundy ERC.

1. - pozycja Kajetanowicza i Barana w klasyfikacji generalnej FIA ERC przed Rajdem Akropolu.
3. z 10 rund tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Europy.
231,5 km - łączna długość 12 odcinków specjalnych rajdu.
38 razy Rajd Akropolu był rundą Rajdowych Mistrzostw Świata.
3. start Kajetanowicza w tej imprezie.
1488 km w linii prostej dzieli Warszawę od bazy rajdu w Lamii.
33,86 km liczy najdłuższa próba rajdu - zaplanowany na niedzielę odcinek Elatia/Karya. To najdłuższy oes w tym sezonie FIA ERC.
60 punktów w pierwszych dwóch rajdach sezonu wywalczyła załoga LOTOS Rally Team.
Na 8 ostatnich startów w rundach FIA ERC aż 8 rajdów Kajetanowicz i Baran ukończyli w pierwszej trójce.
19 na 26, czyli 73 proc. odcinków specjalnych rozegranych w tym sezonie FIA ERC Kajetan z Jarkiem ukończyli w pierwszej trójce.
22 punkty - to przewaga Kajetana i Jarka nad drugą załogą w klasyfikacji Rajdowych Mistrzostw Europy.
1. - miejsce LOTOS Rally Team w klasyfikacji zespołów przed 3. rundą mistrzostw. Polski zespół pewnie prowadzi w tej klasyfikacji z przewagą 17 punktów.
Na 9 z 26 oesów rozegranych w tym sezonie FIA ERC Kajetanowicz i Baran byli najszybsi. To najlepszy wynik spośród wszystkich załóg startujących w tegorocznych rundach cyklu.
208 dni dzieli Rajd Akropolu od poprzedniego startu LOTOS Rally Team w szutrowej rundzie FIA ERC, którą był… ubiegłoroczny Rajd Akropolu.
1. - to miejsce, które Kajetanowicz i Baran wywalczyli w poprzednim starcie w Rajdzie Akropolu. W sezonie 2014, w swoim debiucie w tej imprezie Polacy finiszowali na 3. miejscu.
OS 1 i 4 to próby z największą różnicą wzniesień na trasie całego rajdu - 790 m.
1442 m - na tej wysokości znajduje się najwyższy punkt trasy rajdu - dokładnie 10,8 km od startu pierwszego i czwartego odcinka specjalnego.
62. edycja tych zawodów odbędzie się w tym roku.
5 razy Rajd Akropolu wygrywał rekordzista tej imprezy - Rajdowy Mistrz Świata z 1995 r. - Colin McRae.
W 1973 r. Rajd Akropolu wszedł po raz pierwszy do kalendarza Mistrzostw Świata, a od sezonu 2014 stanowi rundę europejskiego czempionatu.

źródło: inf. prasowa