Rajdy  »  Mistrzostwa Polski  »  Aktualności  »  RSMP: Brzeziński powalczy o mistrzostwo za kierownicą Skody Fabii R5
Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

RSMP: Brzeziński powalczy o mistrzostwo za kierownicą Skody Fabii R5

2018-04-07 - G. Filiks     Tagi: RSMP, Brzeziński
Jakub Brzeziński zapowiedział walkę w sezonie 2018 o rajdowe mistrzostwo Polski. Jego bronią będzie Skoda Fabia R5.

Popularny "Colin" rywalizował o prym na krajowym podwórku w 2016 roku. Ostatecznie został wtedy wicemistrzem. Ustąpił Grzegorzowi Grzybowi. Z kolei w roku 2017 zaliczył tylko trzy rajdy RSMP, za kierownicą słabszych aut. Teraz podejmie starania o tytuł na nowo. Jeżdżąc nie tylko nowym autem, ale i z nowym pilotem - Kamilem Kozdroniem.

32-latkowi dodatkowo pomogą aktualny mistrz Polski Filip Nivette (który nie broni tytułu) oraz były wicemistrz WRC 2, Ukrainiec Jurij Protasow.

Wczoraj Brzeziński opublikował na Facebooku wiadomość następującej treści (zachowano oryginalną pisownię): „No to rozpoczynamy sezon!"

„Długa zimowa przerwa minęła błyskawicznie. Dzięki Partnerom GO+ Cars, Atlas Ward Polska, StecKaron, Motul Polska, MYZER, Rudy Project walczymy w tym sezonie Skodą Fabią R5 o tytuł w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2018".

„Cieszę się niesamowicie. Damy z siebie wszystko, żeby jechać czysto i być na mecie każdego rajdu, ponieważ to najważniejsze w drodze po końcowy wynik.
Prawy fotel w tym sezonie zajmie uśmiechnięty i pełny energii Kamil Kozdroń. Obsługą samochodu zajmie sie litewska firma ProRacing. Na Rajd Świdnicki pojedziemy egzemplarzem 2017, natomiast od Dolnośląskiego będziemy dysponować najnowszym dzieckiem Skody z MladaBoleslav, a więc egzemplarzem 2018, ktorym w Rajdzie Valaska startował Kopecki i Veiby".
„Nieocenioną pomoc otrzymamy również od aktualnego Mistrza Polski Filip Nivette, który będzie w tym roku pełnił role szpiega rozpoznania trasy. Filip to również wsparcie setupowe oraz onboardowe ze Skody z 2017 roku. W technice jazdy oraz “widzeniu” drogi pomaga mi Jurii Protasov także pełen entuzjazmu ruszam za dwa tygodnie do Świdnicy".

„Obecnie jesteśmy całym teamem w Wieliczce. Patrząc pod kątem sezonu, mimo zgłoszenia w Wieliczce w Fiescie Proto, podstawimy na BK Skode Fabie R5, żeby nabijać cenne kilometry przed bardzo szybkimi trasami w Świdnicy.
Do zobaczenia na odcinkach!"

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Hyundai Tucson N Line w oficjalnych ujęciach


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

RSMP: Brzeziński powalczy o mistrzostwo za kierownicą Skody Fabii R5