Rajdy  »  Rajdowy Puchar Polski  »  Aktualności  »  RPP, Rajd Lotos: Wisełka liderem pucharu
RPP, Rajd Lotos: Wisełka liderem pucharu

2011-02-19 - M. Zabolski     Tagi: Rajd Lotos, RPP, Maliński, Wisełka, Jurecki
Najszybszy na OS 4 i 6, Paweł Wisełka w Oplu Astra wygrał Rajd Lotos Baltic Cup w ramach Rajdowego Pucharu Polski. Zawodnik Automobilklubu Beskidzkiego pokonał o 20 sekund bohatera dzisiejszego poranka, Jacka Jureckiego w kolejnej Astrze. Na podium 1. rundy RPP dotarł Rafał Maliński, odpierając ataki Radosława Raczkowskiego (obaj Honda Civic), od którego był szybszy o 5,5 sekundy. Lider po pierwszej pętli, Marek Strzelecki swoim Renault Clio wygrał klasę N3, ale na ostatnim odcinku wypadł z podium generalki na 5. miejsce. Z dużą stratą za nim na mecie zameldował się Marcin Opałka w BMW 318is, który o jedną sekundą okazał się lepszym od Przemysława Żabki w Mitsubishi Lancerze Evo IX.

Mimo kar za PKC, Michał Kidawa (Honda Civic) i Sławomir Ogryzek (Citroen C2) znaleźli się na punktowanych pozycjach. Na 10. lokacie z identycznym rezultatem rajd zakończyli Grzegorz Grąbczewski (BMW 318) i Bartłomiej Siemieńczuk (Honda Civic).