Rajdy  »  Mistrzostwa Europy  »  Aktualności  »  Pech Szymona Ruty na Rajdzie Antibes
Szymon Ruta

Pech Szymona Ruty na Rajdzie Antibes

2011-10-16 - Ł. Łuniewski     Tagi: Ruta, Rajd Antibes, ME, ERC
Szymon Ruta i Sebastian Rozwadowski nie ukończyli drugiego dnia Rallye Antibes. Na bardzo wąskiej, szybkiej partii siódmego odcinka specjalnego rajdówka ORLEN Team wpadła w poślizg i samochód uderzył o murek odgradzający drogę od przepaści.

Uszkodzeniu uległ przód Peugeota 207 S2000. Dodatkowo w samochodzie urwało się koło. Nie było możliwości kontynuowania jazdy. Załoga musiała czekać na odcinku specjalnym ponad trzy godziny, do momentu przejazdu ostatniej ze 199 załóg biorących udział w rajdzie. Mieliśmy bardzo dobry początek. Jechaliśmy naprawdę szybko i zajmowaliśmy czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej rajdu. Na siódmym OSie, na ciasnej i krętej partii nie mieliśmy opisanego piachu, który leżał na trasie. Wyniosło nam tył auta. Droga była szerokości samochodu, nie było więc miejsca na ratowanie. Prawym przednim kołem zahaczyliśmy o murek ograniczający drogę. Uderzenie wyciągnęło półoś ze skrzyni biegów. I na tym etapie zakończyła się nasza jazda. W nocy mechanicy wyeliminują wszystkie zniszczenia i jutro wracamy do walki w systemie Super Rally, mamy nadzieję, zdobyć wysoką pozycję w klasyfikacji dnia w Mistrzostwach Europy - powiedział Szymon Ruta.

Jutro załoga ORLEN Team powraca na odcinki specjalne w systemie Super Rally. Oznacza to, że nadal będzie mogła zdobyć dodatkowe punkty w Mistrzostwach Europy w klasyfikacji dnia. Zwycięzcą soboty został Luca Rossetti, który wygrał wszystkie trzy OSy podczas drugiej pętli i zdobył siedem bonusowych punktów w klasyfikacji Mistrzostw Europy. Drugi w rajdzie jest Luca Betti ze stratą do lidera wynoszącą 48,6. Na trzecie miejsce awansował polski kierowca Maciej Oleksowicz.

źródło: informacja prasowa