Rajdy  »  Łukasz Łaskawiec: Nie miałem ani chwili na odpoczynek
Łukasz Łaskawiec

Łukasz Łaskawiec: Nie miałem ani chwili na odpoczynek

2012-04-17 - Ł. Łuniewski     Tagi: 4x4, Łaskawiec, Sealine Cross Country Rally
Łukasz Łaskawiec wicelider Mistrzostw Świata Cross Country FIM zajął 6-te miejsce na 4,2 kilometrowym prologu Sealine Cross-Country Rally. Zawodnik Łaskawiec Rally Team przyleciał do Kataru prosto z mety węgierskiej rundy Mistrzostw Europy Aqua Palace Cup, gdzie zajął pierwsze miejsce. Kategorię Quad zdominowali zawodnicy z Emiratów Arabskich. Z czasem 3:11.9 wygrał Adel Hussain Abdulla, drugi był Obaid Al Kitbe (+5,1), a trzeci Atif Al-Zarouni (+7,1). Na czwartym miejscu uplasował się Rafał Sonik, który wyprzedził "Łokera" o 4 sekundy.

Nie miałem ani chwili na odpoczynek. Z mety w Hajduszoboszlo teleportowałem się wręcz do Kataru - opowiada Łukasz Łaskawiec. Wynik z prologu nie ma większego znaczenia bo prawdziwe ściganie rozpocznie się dopiero na pustyni. Przede mną ponad 1200 kilometrów rywalizacji po nowej dla wszystkich zawodników trasie. Dla mnie dodatkowym utrudnieniem jest zmiana klimatu i specyfiki tras - z europejskich błotnistych dróg na piaszczyste i kamienne szlaki pustyni.

W kategorii samochodów prolog wygrał został Nasser Al-Attiyah, który wyprzedził Yazeeda al-Rajhi i Miroslava Zapletala.

W środę uczestnicy pokonają 330 kilometrów odcinka specjalnego, którego start przewidziany jest na 6 rano.

źródło: informacja prasowa