Rajdy  »  Kubica wybrany Rajdową Osobowością Roku we Włoszech
Kubica wybrany Rajdową Osobowością Roku we Włoszech

2011-01-25 - M. Zabolski     Tagi: Kubica, Mistrzostwa Włoch
Popularny w Italii portal rallylink.it podał wyniki głosowania na Rajdową Osobowość Roku. Najwięcej poparcia (30,79 %) uzyskał Robert Kubica. Polak wywalczył w tym roku wicemistrzostwo Włoch w kategorii aut napędzanych na jedną oś, zaliczając przy tym udane występy za kierownicami Renault Clio R3 oraz Renault Clio Super 1600.

Z nieznaczną stratą (30,13 %) na drugim miejscu uplasował się ulubieniec kibiców, Luca Pedersoli. Zwycięzca 61. Rajdu Polski (2004 r.) wygrał tegoroczną edycję prestiżowego Trofeo Rally Asfalto. Dopiero trzeci wynik uzyskał mistrz Włoch, Paolo Andreucci. Poza podium znalazł się najlepszy kierowca Starego Kontynentu, Luca Rossetti. Z kolei Andrea Crugnola dzięki uzyskaniu 28,48 % głosów zwyciężył w głosowaniu na najbardziej obiecującego kierowcę. 21-latek będzie startował w nadchodzącym sezonie Rajdowych Mistrzostw Świata. Młody Włoch usiądzie za kierownicą Forda Fiesty R2 w ramach Akademii WRC, do której dostał się po wyłonieniu z programu Pirelli Star Driver.