Rajdy  »  Mistrzostwa Polski  »  Aktualności  »  Krzysztof Skorupski po Rajdzie Barbórka Warszawska
Krzysztof Skorupski

Krzysztof Skorupski po Rajdzie Barbórka Warszawska

2011-12-06 - Ł. Łuniewski     Tagi: Barbórka, Skorupski
Po udanym sezonie w Mistrzostwach Europy Rallycross, Krzysztof Skorupski zaliczył trudną, ale niezwykle przyjemną lekcję rajdów. Świetnym wykładowcą okazał się Paweł Skrzywan, jednocześnie pilot Krzysztofa, który musiał w bardzo krótkim czasie nauczyć posłuszeństwa energicznego kierowcę. Celem zespołu było zaprezentowanie dyscypliny jaką jest rallycross na wszystkich odcinkach, także na ulicy Karowej. VW Polo w specyfikacji RC dobrze znosił rywalizację na trasie, jednak w klasycznym rajdzie na dłuższych odcinkach niestety nie sprawdził by się. Auto ma krótką skrzynię biegów i bak paliwa mniejszy od zbiornika płynu do spryskiwaczy! Dlatego niezbyt długa w kilometrach oesowych Barbórka była idealna na udział naszego zespołu bez konieczności przebudowywania całego samochodu. Plan na Barbórkę udało się wykonać w 100%. Szybka i skuteczna lekcja rajdowania pozwoliła nawet na nawiązanie walki z czołówką klasy. Jednak rajdowcy na swoim podwórku mieli znaczną przewagę w postaci ogromnego bagażu doświadczeń. Tym bardziej trzecie miejsce w klasie uzyskane przez Krzysztofa Skorupskiego i Pawła Skrzywana bardzo cieszy.

Przejazd na ulicy Karowej to był jak spełnienie młodzieńczych marzeń. Szkoda, że na najwyższej beczce zgasło auto, ale to nie zmniejszyło radości zespołu w byciu częścią tego wielkiego widowiska motoryzacyjnego. Gratulujemy zwycięzcą klasy 2, reprezentują oni naprawdę wysoki poziom ścigania.
Już teraz możemy zapewnić, że podczas przyszłorocznej jubileuszowej edycji Barbórki Warszawskiej nie zabraknie Krzysztofa Skorupskiego jak i całego autoMAX rallycross team.

Krzysztof Skorupski: Za nami rajdowy debiut i to od razu w legendarnej Barbórce Warszawskiej. Biorąc pod uwagę nasze zerowe doświadczenie w tej dyscyplinie oraz auto którego specyfikacja zakłada pokonywanie długich szybkich zakrętów, wynik przeszedł nasze oczekiwania. Chciałbym na początku bardzo podziękować naszemu pilotowi a jednocześnie nauczycielowi Pawłowi Skrzywanowi, który musiał znosić trud pracy z kierowcą wyścigowym który nie przywykł do słuchania instrukcji z boku:) Nasz wynik to w dużej części właśnie jego zasługa oraz jak zwykle wspaniałej pracy naszego zespołu. Auto spisywało się bez zarzutu nie wliczając małego problemu z wydechem. Różnice w specyfikacji trochę dawały nam się we znaki, problemy na wolnych zakrętach gdzie elektroniczne wspomaganie nie dawało rady i ledwo dawało się skręcać czy za krótka skrzynia co powodowało przejeżdżanie za każdym razem ok 200m Służewca na odcięciu. Mimo to bardzo cieszę się, że udało nam się dostać na Karową i ostatecznie zająć trzecie miejsce mimo kary czasowej 5 sekund oraz błędzie na górnej beczce gdzie zgasło nam auto. Dlatego myślę że był to dla nas sezon świetnych debiutów. Zdobyty Puchar Polski tytuł Mistrza Europy Strefy Centralnej, tytuł drugiego wice mistrza Europy i trzecie miejsce na Barbórce. Rajdy mają coś w sobie, ale moje serce zdecydowanie zostaje w Rallycrossie i w przyszłym sezonie dołożymy wszelkich starań aby stanąć na najwyższym stopniu w Mistrzostwach Europy Rallycross oraz na koniec sezonu powalczyć o 1 miejsce na Barbórce! Zapowiada się ciekawy sezon!:)

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Gran Turismo Sport - wyścig w deszczu


źródło: informacja prasowa

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Krzysztof Skorupski po Rajdzie Barbórka Warszawska