Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Kajetanowicz oficjalnie w WRC 2
Kajetanowicz oficjalnie w WRC 2

Kajetanowicz oficjalnie w WRC 2

2018-05-10 - G. Filiks     Tagi: WRC2, Kajetanowicz
To już pewne. Trzykrotny mistrz Europy w rajdach samochodowych Kajetan Kajetanowicz tego roku spróbuje sił w WRC 2.

Popularny "Kajto" sięgał po tytuł czempiona Starego Kontynentu w trzech poprzednich latach. Teraz zobaczymy go w "drugiej lidze" Mistrzostw Świata.

39-latek będzie dalej jeździł Fordem Fiestą R5 obsługiwanym przez M-Sport Poland, dalej w barwach LOTOS Rally Team. Natomiast nie wiadomo, kto będzie jego pilotem. Na pewno nie Jarosław Baran, z którym startował od 2009 roku.
Kajetanowicz oficjalnie w WRC 2Kajetanowicz oficjalnie w WRC 2
Kajetanowicz zaliczy co najmniej cztery występy w tegorocznym sezonie WRC 2. Na początek weźmie udział w czerwcowym Rajdzie Włoch (Sardynii).

„Każdy z poprzednich sezonów był wielkim wyzwaniem, jednak starty w mistrzostwach świata można zdefiniować kumulacją emocji do pełna". - komentuje.
Kajetanowicz oficjalnie w WRC 2Kajetanowicz oficjalnie w WRC 2
„Wiem, że wielu kibiców oczekiwało na tę informację, podobnie jak ja. Dziękuję im za cierpliwość i zaufanie. Wierzę, że będą dalej obserwować rozwój sytuacji z zaciśniętymi kciukami. Staję przed wysoko zawieszoną poprzeczką do pokonania, jednak z fantastycznym dopingiem polskich fanów można z powodzeniem walczyć o najlepsze wyniki".
„Przed naszym zespołem nowy sprawdzian. Do pokonania mamy nieznane i nowe odcinki specjalne, na których czeka nas rywalizacja z doświadczonymi oraz fenomenalnymi konkurentami, ale jak zawsze jesteśmy gotowi podejmować coraz większe wyzwania".

„Kontynuuję współpracę z M-Sport Poland, co bardzo mnie cieszy, ponieważ wiem, jak wiele serca wkładają w nasze starty. Dziękuję Grupie LOTOS, Delphi Technologies i Driving Experience - partnerom, którzy po raz kolejny zaufali i docenili nasze wyniki, nie tylko sportowe. To ich wsparcie spowodowało, że długo oczekiwany krok do świata WRC stał się w końcu rzeczywistością".
Kajetanowicz oficjalnie w WRC 2Kajetanowicz oficjalnie w WRC 2
W 2013 roku mistrzem WRC 2 został Robert Kubica.

Na początku trwającego sezonu dopingowaliśmy w tym cyklu Łukasza Pieniążka.

Kajetanowicz też już w nim wystąpił. W 2016 roku zajął 4. miejsce podczas Rajdu Polski.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Forza Horizon 4 - dodatek LEGO Speed Champions


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
3

Komentarze do:

Kajetanowicz oficjalnie w WRC 2

Kajetanowicz oficjalnie w WRC 2
xsawierr 2018-05-10 16:24
Super szkoda tylko przerwy w startach,forma z początku może być słabsza. Ale to miła wiadomość !
Kajetanowicz oficjalnie w WRC 2
Humonguos 2018-05-11 09:24
Pamiętam "kajtka" jeszcze jak był młodym szczawikiem i śmigał na polskich oesach małym peżocikiem :-) a teraz proszę, pozamiatał... zasada czy hołowczyk to cienkie bolki przy nim, trzy tytuły mistrza europy. Fajnie gdyby miał tak dużego sponsora i kasę od niego by wejść do podstawowych teamów WRC, no ale najpierw niech pozamiata w WRC2 i weźmie mistrza, jestem pewny że weźmie mistrza, KAJTEK JEST BOGIEM za kierownicą :-)
Kajetanowicz oficjalnie w WRC 2
rajder 2018-05-27 11:18
@Humonguos szanuj poprzednich sportowców, bo wiele osiągnęli i dawali z siebie wszystko. Zasada 11 razy wygrywał Rajd Polski, najszybszy rajd na świecie. Hołowczyc trzykrotnie. Mają wiele udanych występów sportowych. Pewnie nie chciałeś nic złego, ale wyszło trochę chamowato. A dla Kajetanowicza wszystkiego dobrego i powodzenia. Na wiekowego już Kubicę, który rozwalał samochody Lotos nie szczędził pieniędzy, podczas gdy wielu dobrych, obiecujących polskich kierowców musi żebrać o kasę na kolejne zawody czy wręcz wykładać z własnych. Serce boli jak się to widzi.