Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Kajetanowicz ma nowego pilota
Kajetanowicz ma nowego pilota

Kajetanowicz ma nowego pilota

2018-05-16 - G. Filiks     Tagi: Szczepaniak, Kajetanowicz, WRC2
Już wiadomo, kto będzie pilotem Kajetana Kajetanowicza w WRC 2. Na fotelu trzykrotnego mistrza Europy zasiądzie Maciej Szczepaniak.

Popularny "Kajto" w marcu poinformował o rozstaniu z Jarosławem Baranem, który pilotował go od 2009 roku.

Teraz okazało się, że znalazł godnego następcę dla 50-latka. Sześć lat młodszy Szczepaniak m. in. pilotował Roberta Kubicę w WRC. Zasiadał również na prawym fotelu u Tomasza Kuchara, Janusza Kuliga, Leszka Kuzaja, czy Michała Kościuszko. Ostatnio pilotował zaś Huberta Ptaszka. Przed Kajetanowiczem pierwszy sezon startów na trasach Mistrzostw Świata. Trzykrotnego czempiona ERC czeka wiele wyzwań, wśród których będzie między innymi poznawanie nowych odcinków specjalnych. Pomóc w tym może doświadczenie Szczepaniaka, który na trasach WRC zaliczył ponad 100 występów.

Załoga LOTOS Rally Team wystąpi tego roku w WRC 2 co najmniej cztery razy. Polacy swoją rywalizację rozpoczną od czerwcowego Rajdu Włoch (Sardynii).

„Cieszę się, że mogę ogłosić coś, na co czekało bardzo wielu kibiców. Po prawej stronie mojego Forda Fiesty R5 usiądzie Maciej Szczepaniak, którego wieloletnia kariera to w znacznej mierze właśnie Rajdowe Mistrzostwa Świata. Rywalizował już na trasach prawie wszystkich rajdów tego cyklu rozgrywanych w ostatnich latach, przez co jego doświadczenie jest naprawdę imponujące. Rozpoczynamy od Rajdu Sardynii, blisko 320 kilometrów odcinków specjalnych. Już teraz intensywnie pracujemy nad tym startem. Wierzę, że ta rywalizacja przyniesie Wam i nam dużo radości". - powiedział Kajetanowicz.
„Od wielu lat mam przyjemność uczestniczyć w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Każdy udział w rajdzie tej rangi to ekstremalne wyzwanie, niezależnie od tego, czy siedzisz na pokładzie samochodu klasy WRC, R5 czy Junior WRC. To najdłuższe, najtrudniejsze i najbardziej wymagające zawody. Kajetan jest kierowcą o bardzo renomowanym nazwisku, z wielkimi osiągnięciami w mistrzostwach Europy. Stanie do rywalizacji z najszybszymi kierowcami świata, co stanowi duży sprawdzian. Dla mnie wyzwaniem jest podzielenie się doświadczeniem i dostarczenie mu komfortu pracy, jakiego oczekuje. Mój cel jest zawsze taki sam: być najbardziej użytecznym narzędziem w rękach kierowcy, co od wielu lat podkreślam. Jestem po to, aby pomóc Kajetanowi, tak samo, jak każdy inny członek zespołu". - skomentował ze swojej strony Szczepaniak.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Toyota GR Supra GT Cup - zapowiedź zawodów e-sportowych


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Kajetanowicz ma nowego pilota

Kajetanowicz ma nowego pilota
rajder 2018-05-27 11:11
Jak przeżył jazdę z Kubicą to nic go nie złamie. Dobrze, że przeżył te wszystkie wypadki, że nic mu się nie stało. Pozostaje życzyć powodzenia, razem z Kajetanowiczem daleko zajadą.