Rajdy  »  Italian Baja 2012 - problemy Gadasina, Polacy w trzeciej dziesiątce
Boris Gadasin

Italian Baja 2012 - problemy Gadasina, Polacy w trzeciej dziesiątce

2012-03-17 - Ł. Łuniewski     Tagi: Wyniki, 4x4, Gadasin, van Merksteijn, Italian Baja
Boris Gadasin, który wczoraj wywalczył pozycję lidera w Italian Baja, musiał pogodzić się z awarią G-Force Proto, która unieruchomiła pojazd na liczącej blisko 81 kilometrów próbie Tagliamento.

Nowym liderem rywalizacji został znany z tras WRC Peter van Merksteijn, który o 16 sekund wyprzedza Vladimira Vasilyeva i o ponad minutę inną gwiazdę rajdów płaskich, Toniego Gardemeistera. Wszystkim czterem polskim załogom udało się pokonać próbę i w klasyfikacji generalnej najwyżej sklasyfikowany jest Adam Małysz zajmujący 24. lokatę. 27. miejsce należy do Pawła Molgo. Hanna Sobota jest sklasyfikowana na 30. lokacie, a Szymon Ruta na 32. pozycji.

Odcinek najszybciej pokonał Van Merksteijn, który o 27 sekund wyprzedził Vasilyeva i o 56 sekund Gardemeistera.